REKLAMA

Domki holenderskie to innowacyjne rozwiązanie. Zobacz ile kosztują oraz jak traktuje je prawo

W ostatnich latach możemy zaobserwować znaczny wzrost popularności domków holenderskich. Stanowią one doskonałą alternatywę nie tylko dla tradycyjnego budownictwa, ale także dla przyczep kempingowych i kamperów, które dotychczas cieszyły się mianem najpopularniejszych mieszkań na kółkach. Przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat mobilnych domów holenderskich. Przeczytaj, zanim podejmiesz ostateczną decyzję o zakupie!

REKLAMA

REKLAMA

Cena i metraż skrojone pod nasze oczekiwania. Jakie są główne zalety domków holenderskich?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, ale procedura kupna domku holenderskiego u renomowanego producenta jest bliźniaczo podobna do wyboru tradycyjnych mieszkań. Klienci mogą decydować nie tylko o dokładnym metrażu mobilnego obiektu, ale także o jego wyposażeniu. To właśnie te dwa czynniki najbardziej wpływają na finalną cenę domków. W podstawowych wariantach otrzymujemy jedną lub dwie sypialnie, wygodny salon z wydzielonym miejscem na odpoczynek, kuchnię oraz łazienkę z toaletą. Długość takiego domku zazwyczaj nie przekracza 12 metrów, zachowując przy tym maksymalnie 4 metry szerokości. W efekcie jesteśmy w stanie stać się właścicielem obiektu o finalnym metrażu oscylującym w okolicach 40 m². Imponujący wynik, jak na domek wakacyjny, prawda? Na szczególną uwagę zasługuje również atrakcyjna cena domków holenderskich. Decydując się na skorzystanie z usług doświadczonych firm, takich jak Holiday Sport, otrzymujemy możliwość wyboru mobilnego lokum w kilku wariantach cenowych. Najtańsze obiekty kosztują około 20 000 zł, a za najdroższy nie zapłacimy więcej niż 90 000 zł.

Kupując domek holenderski pamiętaj o przestrzeganiu prawa. Oto wszystko, co musisz wiedzieć

Niezwykle atrakcyjna cena oraz bardzo duża funkcjonalność nie są jedynymi czynnikami, które wpływają na wzrost popularności domków holenderskich. Do zainwestowania gotówki w tego typu lokum zachęcają także przepisy prawne obowiązujące na terenie Polski. Według nich, domki holenderskie, które nie są trwale przytwierdzone do gruntu, nie wymagają od nas ubiegania się o pozwolenie na budowę. Takie obiekty możemy pozostawiać na działce na okres maksymalnie 120 dni. Po jego upływie domek musi zostać przestawiony na inny teren. W przeciwnym razie, jego właściciel zostanie zmuszony do podjęcia procedury starania się o pozwolenie na budowę. Identyczne formalności wymagane są również w przypadku postawienia domku trwale związanego z gruntem. Wówczas lokum kwalifikowane jest jako dom rekreacyjny, a do jego budowy przeznaczone są przestrzenie dedykowane pod zabudowę mieszkaniową.

Materiał partnera

REKLAMA

Dodaj komentarz