Wiadomości z powiatu koneckiego – aktualności z Końskich i gmin

Zamknij
WAŻNE:

Dopięli swego i mają nowy plac zabaw! [wideo]

Arkadiusz Góral Arkadiusz Góral 10:31, 15.09.2016
Skomentuj Dopięli swego i mają nowy plac zabaw! [wideo]

To trzeci wykonany projekt z Budżetu Obywatelskiego 2016. Mowa o placu zabaw na osiedlu 3 Maja. Jego inicjatorzy nie zamierzają jednak na tym poprzestać. 

Na osiedlu 3 Maja istnieje kilka mniejszych placów zabaw, ale one wszystkie znajdują się na terenie spółdzielni i są już mocno wyeksploatowane. Mieszkańcy postanowili zatem zrobić coś na własną rękę i postawić zupełnie nowe miejsce zabaw dla miejscowych dzieci. Inicjatorami poruszenia byli radni miejscy z tego regionu: Zbigniew Hybik oraz Helena Rozmus. Udało im się wraz z osiedlowym komitetem zebrać ponad tysiąc podpisów i zająć drugie miejsce w konkursie. - "Mieszkańcy zaakceptowali nasz pomysł i aktywnie nas wsparli składając setki podpisów. Uznaliśmy, że nasze działania są akceptowane i potrzebne. Cieszymy się i dziękujemy mieszkańcom za złożenie tych podpisów i uznanie pomysłu za ważny dla dzieci mieszkańców, którzy tu mieszkają." - Helena Rozmus

Jak mówi radny Hybik Budżet Obywatelski to była jedyna szansa na prawdziwy plac zabaw w tej części miasta, bo  współpraca ze spółdzielnią nie układa się mieszkańcom najlepiej i po prostu poza gminnym terenem wszędzie jest ciasno. - "Nie mieliśmy miejsca, gdzie by ewentualnie dodatkowo urządzić ten plac zabaw. Czekaliśmy by zapadła decyzja by taki obiekt zrealizować na placu gminym. Jest to teren gminny i po prostu zapadła decyzja. My byliśmy inicjatorami, ale duże słowa uznania należą się komitetowi osiedlowemu, a zwłaszcza mieszkańcom." - opowiada Zbigniew Hybik.

To jednak nie koniec działań radnej Rozmus i radnego Hybika w ramach Budżetu Obywatelskiego. Już dziś wiadomo, że wraz z osiedlowym komitetem postarają się oni o sfinansowanie innego projektu już z BO 2017. - "Zgłosiliśmy wniosek o powstanie siłowni zewnętrznej. Ona byłaby zlokalizowana tutaj w pobliżu tego placu zabaw i mając na uwadze, że istnieje tutaj taki mini teren rekreacji to stworzylibyśmy taki ciąg rekreacyjno-sportowy." - mówi Hybik.

W przyszłości mieszkańcy osiedla 3 Maja chcieliby zagospodarować cały gminny teren pomiędzy nowym placem zabaw, a starym boiskiem do piłki nożnej. To zresztą w najbliższych dniach również ma przejść mały remont.

Zdjęcia:

::attachment{"type":"image","item_id":"570307", "alt":"zdjęcie", "title":"", "longSide":"780"}

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Plac zabaw na NiepodPlac zabaw na Niepod

0 0

[…] że projekt ten znalazł się wśród zwycięskich w Budżecie Obywatelskim 2016 (więcej o tym TUTAJ). Od początku jednak obiektowi brakowało bezpiecznej, sztucznej nawierzchni. Teraz ma ona się […]

13:22, 13.09.2020
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%