REKLAMA

Dorota Łukomska chce specyficznego święcenia pokarmów. Zobaczcie jej apel

Burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska chce by w związku z nadchodzącą Wielkanocą księża poświęcili koszyczki z pokarmami wystawione przez mieszkańców w oknach bloków lub na ich balkonach. Z kolei na wsiach ksiądz miałby święcić pokarmy z otwartego okna samochodu, a mieszkańcy trzymaliby koszyczki w furtkach. Zobaczcie cały apel włodarza gminy Stąporków. 

REKLAMA

Poniżej apel (pisownia oryginalna): 

Kochani Mieszkańcy Stąporkowa,
jeżeli akceptujecie pomysł udostępnijcie proszę z hasztagiem #MyChcemyBoga
Nie wyobrażam sobie Świąt Wielkiej Nocy bez poświęcenia koszyczków z pokarmami. To byłby historyczny moment w dziejach naszej parafialnej wspolnoty. Każdy zapłakałby przy świątecznym stole. Szczególnie w tak przełomowym czasie. Będę prosiła służby i organy Państwa o wyrażenie zgody na poświęcenie pokarmów w taki sposób by ksiądz błogosławił i święcił świąteczne koszyczki z pokarmem wystawione z okien naszych bloków. Kategorycznie nie będzie wolno nam wyjść z bloków. Niech przedstawiciel z każdego domu stanie na balkonie lub niech stanie w otwartym oknie.
Gdyby zgodę wyraziły organy państwa jestem przekonana, że Kapłani będą z Nami♥️
Jeżeli chodzi o sołectwa będę prosiła służby, żeby wyraziły zgodę by Ksiądz błogosławił koszyki z pokarmami przejeżdżając samochodem z otwartego okna. Wyłącznie jeden przedstawiciel z domu mógłby stanąć w otwartej furtce. Reszta pozostałaby w modlitwie w oknie domu.
Być może to moja ostatnia kadencja. To prawda – jestem już zmęczona. Jestem zmęczona krzywdą jaką człowiek człowiekowi potrafi uczynić. Ale proszę wytrzymajmy ten trudny czas. Nie pozwólmy by nie spotkać się w Wielką Sobotę z Panem Bogiem. To byłaby moja największa porażka. Jeżeli my nie możemy pójść do Niego to zróbmy wszystko, żeby On mógł przyjść do Nas. Gdy tylko służby i organy Państwa wyrażą zgodę poproszę Księży o taką inicjatywę modlitewną. To oczywiste, że Kapłani do nas przyjdą. Otwórzmy swoje serca. Otwórzmy okna i drzwi swoich bram na spotkanie z Dobrym Panem.
My chcemy Boga‼️

REKLAMA
REKLAMA

3 thoughts on “Dorota Łukomska chce specyficznego święcenia pokarmów. Zobaczcie jej apel

  1. #My Chcemy Boga 5 kwietnia 2020 at 23:17 - Reply

    Trochę się tu wszytko pomieszało, Bóg jest w każdym kto w Niego wierzy, w każdym kto zawierza Mu swoje życie, w każdym kto codziennie dziękuje mu za to że rano wstał i za chleb. A obchodzenie zwyczajow to bardziej dla nas ludzi aby było „świątecznie”. Jak nie będzie święcenia to Wielkanocy nie ma? Wielkanoc jest codziennie w każdym z nas kto się nawróci kto szuka siły w Zmartwychwstalym, kto odstąpi od grzechu. Przestańmy skupiać się tylko na symbolach i tradycji które oczywiście dają urok i świąteczny nastrój a w pierwszej kolejności zadbajmy o codzienna żywą relację z Żywym Chrystusem! Życzę duchowych Świąt i prawdziwego Zmartwychwstania a każdym z nas !!!

  2. Pingback: Nie dojdzie do innowacyjnego święcenia pokarmów w gminie Stąporków | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *