REKLAMA

Drewniany dom spłonął w Rogowie

W czwartek około godziny 15 w miejscowości Rogów w gminie Końskie w jednym z domów doszło do pożaru. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Pożar wybuchł w parterowym drewnianym budynku mieszkalnym – „Działania straży pożarnej polegały na odłączeniu energii elektrycznej, wprowadzeniu do wewnątrz ratowników i przeszukaniu pomieszczeń. Po opanowaniu sytuacji strażacy znaleźli psa. Zwierzę zostało ewakuowane. Dalsze działania polegały na wyrzuceniu na zewnątrz nadpalonego wyposażenia obiektu, dogaszaniu zarzewi ognia i sprawdzenia pogorzeliska kamerą termowizyjną” – relacjonuje starszy kapitan Mariusz Czapelski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Końskich.

W czasie prowadzonych działań przez strażaków na miejsce zdarzenia wrócili właściciele posesji. Przejęli oni opiekę nad psem i poinformowali, że przed wyjściem napalili w kuchni kaflowej.

REKLAMA

Z racji tego, że budynek nie nadawał się do zamieszkania o całej sytuacji poinformowano przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy w Końskich. Przybyli na miejsce zastępca burmistrza wraz z pracownikami zapewnili pogorzelcom schronienie.

REKLAMA

One thought on “Drewniany dom spłonął w Rogowie

  1. […] mieszkała czteroosobowa rodzina doszło w czwartek 1 grudnia. O tym zdarzeniu informowaliśmy TUTAJ. Na szczęście podczas pojawienia się ognia w domu nie przebywali ludzie, a strażakom udało […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *