REKLAMA

Droga i most w Plennej będą jak nowe

Dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach w ostatnim czasie podpisał umowę o przebudowę niemal kilometra drogi wojewódzkiej 728 od Radoszyc do miejscowości Plenna wraz z przebudową mostu. 

REKLAMA

Fot. google.maps.pl. Zdjęcie z 2012 roku.

Dokładnie przebudowa rozpocznie się za nowo wybudowanym rondem w Radoszycach, gdzie zakończył się remont odcinka Łopuszno – Radoszyce. Nowa nawierzchnia zostanie położona na 900-metrowym fragmencie jezdni.

Inwestycja opiewa na kwotę ponad 5 milionów 550 tysięcy złotych, z czego połowę pokryje dofinansowanie ze środków rządowych. Niebawem powinny ruszyć prace – umowa z wykonawcą została podpisana w ubiegły poniedziałek.

REKLAMA

Nową nawierzchnią oraz przebudowanym mostem mieszkańcy Plennej, Radoszyc oraz kierowcy podróżujący DW 728 będą cieszyć się jeszcze w listopadzie, do tego czasu należy jednak liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

REKLAMA

3 thoughts on “Droga i most w Plennej będą jak nowe

  1. Szus pisze:

    Most oczywiście tak ale droga tam jest dobra grunt pod asfaltem nigdzie się nie zapada .Gorsze drogi proszą się o naprawe.

  2. […] Od wtorku 10 sierpnia rusza remontu mosty w Plennej w gminie Radoszyce na drodze wojewódzkiej 728. Przejazd przez miejscowość będzie niemożliwy, a służby wyznaczyły objazdy. O samym remoncie pisaliśmy TUTAJ.  […]

  3. […] Podczas uroczystego spotkania dokonano przecięcia wstęgi, a ksiądz Marek Bartosiński, proboszcz parafii w Radoszycach dokonał poświęcenia tej inwestycji. Więcej o przedsięwzięciu możecie Państwo przeczytać TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *