REKLAMA

Droga między Stąporkowem a Furmanowem w opłakanym stanie. Czytelnik interweniuje [zdjęcia]

Stała czytelnika tkn24.pl i mieszkanka gminy Stąporków interweniuje za naszym pośrednictwem do włodarzy o remont drogi powiatowje Stąporków – Furmanów przez Wielką Wieś.  AKTUALIZACJA: Otrzymaliśmy informację, że w okresie między zgłoszeniem się do nas mieszkanki, a publikacją droga została załatana i obecnie jest już w nieco lepszym stanie. 

REKLAMA

„Tak przedstawia się uczęszczana droga między Stąporkowem a Furmanowem przez Wielką Wieś. Minąwszy Stąporków zaczynają się wyboje ciągnące się kilka kilometrów. Drogą regularnie jeżdżą tiry, a ślady kół na poboczu to nieuchronna konieczność zachowania bezpieczeństwa podczas mijania się z tymi pojazdami. Droga ma zdeformowaną powierzchnię, niebezpiecznie przechyla się na zakręcie, asfalt jest dziurawy i nierówny na całej długości odcinka, zniszczone są krawędzie drogi. Jako kierowcę ciekawi mnie, które miejsce w kolejce do remontu przyznali jej powiatowi decydenci? Zapraszam na wizję lokalną w formie przejażdżki tym traktem” – napisała do nas stała czytelniczka.

REKLAMA

O konieczności remontu tego traktu nie dyskutowano podczas żadnej z ostatnich sesji. Zapytanie o to kiedy ten odcinek może doczekać się remontu wysłaliśmy do Zarządu Dróg Powiatowych w Końskich. Niestety mimo wielu dni oczekiwań na odpowiedź jej nie otrzymaliśmy. Również burmistrz miasta i gminy Stąporków Dorota Łukomska chciałaby wiedzieć kiedy droga do Furmanowa może doczekać się remontu, jednocześnie deklaruje współfinansowanie dla przebudowy jezdni –„W tej kwestii kwestii proszę o bezpośredni kontakt z właścicielem drogi powiatowej czyli Starostwem. To Starostwo odpowiada za fatalny stan drogi. Też chcielibyśmy wiedzieć kiedy ten konkretny odcinek będzie wykonywany, ale niestety nie dostaliśmy takich informacji. Jednocześnie gmina Stąporków deklaruje współfinansowanie dla tej inwestycji” – mówi nam Dorota Łukomska, burmistrz miasta i gminy Stąporków.

AKTUALIZACJA: Otrzymaliśmy informację, że w okresie między zgłoszeniem się do nas mieszkanki, a publikacją droga została załatana i obecnie jest już w nieco lepszym stanie. 

Zdjęcia (czytelnik tkn24.pl):

REKLAMA

4 thoughts on “Droga między Stąporkowem a Furmanowem w opłakanym stanie. Czytelnik interweniuje [zdjęcia]

  1. Jak dadzo piniądze na droge, to im braknie na marke kunecko i nie nie bedzie imprezy, gdzie dajo zreć i pić na tzw. „krzywy ryj”

  2. Konstantynopolistańczykiewiczykówna 24 lipca 2022 at 12:27 - Reply

    Niestety lecz dróg powiatowych na terenie gminy Stąporków w takim samym stanie jest więcej, choćby odcinek drogi Czarniecka Góra – Modrzewina – Przyłogi. Pani Łukomska cały czas obarcza winą Powiat, bo to niezwykle wygodna wymówka, co w żaden sposób nie rozwiązuje problemu tragicznego stanu nawierzchni. Urzędnicy a może weźcie się do rzetelnego wykonywania swojej pracy, za którą pobieracie sowitą opłatę generowaną z naszych podatków. Pstrykanie sobie zdjęć i nagrywanie propagandowych filmików niczego nie poprawia oprócz mydlenia oczu suwerenowi.

  3. Pytanie o kryteria zakwalifikowania drogi do remontu. Powiat dostał środki z Funduszu Dróg Samorządowych, na wizycie Morawieckiego byoa mowa o środkach na ten cel z Polskiego Ładu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *