REKLAMA

Drogi budują się w Końskich. Będą utrudnienia [wideo, zdjęcia]

Rozpoczęły się już prace na ulicach Jana Kiepury oraz Brzozowej w Końskich. Na Grzybowej remont jest już w zaawansowanej fazie. 

REKLAMA

Ważną informacją dla kierowców jest fakt, że ulica Jana Kiepury w najbliższych tygodniach będzie zupełnie wyłączona z ruchu. Wyznaczono już objazdy ulicami: Lipową oraz 1 Maja.

Prace na Kiepury powinny zakończyć się najpóźniej w lipcu. Remont tej ulicy pochłonie 932 tysiące złotych. Tutaj oprócz samej nawierzchni zostaną też wykonane: chodniki, oświetlenie i krawężniki. 575 metrów ulicy Kiepury zostanie niemal na nowo zbudowane także dzięki pozyskaniu funduszy zewnętrznych. Ponad 450 tysięcy pochodzić będzie nie z budżetu gminy, a z rządowego programu przebudowy dróg lokalnych.

REKLAMA

Objazd ulicy Jana Kiepury.

Na budowę weszli drogowcy zajmujący się ulicą Brzozową. Tam wyremontowany ma zostać odcinek o długości 100 metrów i szerokości 5 metrów. Nawierzchnia jezdni obramowana będzie chodnikami, powstanie tam także zatoka postojowa z płyt ażurowych.

Zaawansowane prace trwają już na ulicy Grzybowej. Koszt remontu w tym wypadku to 603 tysiące złotych. Długość odcinka wynosi 354 metry. Oprócz nawierzchni asfaltowej w tym przypadku zostaną wykonane także utwardzone pobocza.

Zdjęcia:

Ulica Grzybowa:

Ulica Brzozowa:

Ulica Jana Kiepury:

REKLAMA

One thought on “Drogi budują się w Końskich. Będą utrudnienia [wideo, zdjęcia]

  1. Jest pomysł! – może te usunięte całkiem dobre chodniki z Kiepury można przenieść na nowo budowaną ulicę grzybową (gdzie de facto miały być nowe, aaale tuż przed przetargiem się wycofano)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *