REKLAMA

Drogowe prace trwają w gminie Końskie. Będzie nowa Warsztatowa i duże rondo [wideo, zdjęcia]

Wakacje to czas wzmożonych prac drogowych. Wykorzystuje to gmina Końskie. Budowlańcy zaczynają między innymi tworzyć nawierzchnię bitumiczną na ulicy Warsztatowej. Z kolei wielki projekt budowy łącznika od Kieleckiej do Spacerowej zmierza ku końcowi – pozostało tam już tylko stworzyć duże rondo. Tam też na kierowców czekają utrudnienia – zmienia się organizacja ruchu. 

REKLAMA

Ulica Warsztatowa długo czekała na remont. Była dotychczas jednym z ostatnich traktów w Końskich bez asfaltu. Warsztatowa przez lata była w posiadaniu Skarbu Państwa. W związku z tym gmina nie mogła jej remontować. To jednak zmieniło się w ostatnich latach i niemal od razu samorząd przystąpił do tworzenia montażu finansowego dla tego przedsięwzięcia. Od wiosny w tym miejscu  budowano kanalizację sanitarną, a po zakończeniu tych prac na miejsce mogli wejść drogowcy. Obecnie na tym odcinku możemy obserwować roboty. Dla Warsztatowej udało się uzyskać dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki temu chociaż całość prac to koszt niemal 280 tysięcy złotych to gmina Końskie dorzuca od siebie tylko 60 tys zł.

Przebudowa ulicy Warsztatowej w Końskich

Drugi realizowany obecnie odcinek to łącznik ulic Kieleckiej i Spacerowej. Dla gminy Końskie to strategiczna inwestycja! Droga liczy około 1500 metrów i tak naprawdę jest już wykonana. Jej zadaniem jest odciążenie centrum miasta od ruchu wysokotonażowego. Drogę wyprowadzono od ulicy Kieleckiej, a dochodzi ona do ulicy Spacerowej. Łączy więc drogę wojewódzką 728 z drogą krajową 42. W tej chwili przy trakcie układane są chodniki. Zwieńczeniem projektu będzie budowa wielkiego ronda. Połączy ono nową drogę z ulicą Spacerową oraz z ulicą Zachodnią. W miejscu gdzie będzie rondo przez jakiś czas trwać będą utrudnienia drogowe. Drogowcy już zbudowali tam prowizoryczny objazd.

REKLAMA

Budowa rondu u zbiegu ulic Zachodniej, Kieleckiej i Spacerowej

Całkowity koszt budowy wyniesie ponad 6 milionów 294 tysiące złotych. 60% kwoty pochodzić będzie z Funduszu Dróg Samorządowych. Zakończenie prac przewidziano na listopad bieżącego roku, a odpowiada za nie firma KAMI.

Od środy 12 sierpnia przez ulicę Spacerową w kierunku Kazanowa musimy jechać objazdem. Drogowcy w tym celu zbudowali specjalny odcinek jezdni.

REKLAMA

One thought on “Drogowe prace trwają w gminie Końskie. Będzie nowa Warsztatowa i duże rondo [wideo, zdjęcia]

  1. Chyba ostatni trakt bez asfaltu w Końskich to ul.Północna 200m dalej od Warsztatowej. Ale nie ma się co łudzić Północna nigdy nie będzie asfaltowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *