REKLAMA

Drożyzna i ‚Polski Ład’. Wideosonda w Końskich

Pierwszy tydzień nowego roku niemal za nami. Zapytaliśmy przechodniów co sądzą o wzrostach cen oraz o zmianach w systemie podatków na tak zwany Polski Ład. Znaczna większość wypowiedzi okazała się być negatywna.

REKLAMA

Program rządowych reform społeczno-gospodarczych został wcielony w życie 1 stycznia 2022 roku. Mieszkańcy Końskich nie są zadowoleni z zachodzących zmian podatkowych:

REKLAMA

„Ja to raczej chyba nic nie zyskam, ponieważ mało zarabiam, więc co ja mam zyskać? Nawet gdybym się chciał rozliczać sam. Jest coraz gorzej” – komentuje jeden z przechodniów.

Mieszkańcy zauważają, że wzrosły także ceny większości produktów, przede wszystkim żywnościowych, jak również prądu czy gazu:

„Oczywiście, ze jest drożej, i boję się wzrostu cen bo jestem emerytem. Najwięcej zdrożała żywność, opał, energia”

„Oczywiście, że jest drożej. To jest makabryczne, żeby jeszcze podnieśli pensję, no to by można było się z tym zgodzić, ale są podwyżki żywności i wszystkiego, a pensje stoją w miejscu i jeszcze wszystko obniżają, makabra”

„Jest dużo drożej proszę państwa. Chyba trzeba będzie wyjechać z tego kraju, żeby przeżyć”

„Pensja tak wzrosła, że nie da się żyć już w tym kraju. Prąd, gaz na pewno wzrosły, no i produkty spożywcze oczywiście, to najbardziej człowieka boli. Jak człowiek zarobi dwa i pół tysiąca w tym kraju, to ciężko mu wyjść na prostą […] Komuś muszą zabrać, żeby komuś dać, no i tyle mam na ten temat do powiedzenia”.

Zapraszamy do obejrzenia naszej wideosondy powyżej.

REKLAMA

27 thoughts on “Drożyzna i ‚Polski Ład’. Wideosonda w Końskich

 1. Pozabierali pracodawcą na 500+ i inne dodatki dla nierobów to pracodawcy podnieśli ceny. Będzie jeszcze drożej, Morawiecka, Obajtek i Mejza poradzą sobie w wałkach.

 2. I bardzo dobrze wszystkim od 30 lat ludzie nie potrafią nic w tym kraju wybrać to mają na co głosowali;) brawo Suweren

 3. Poczekajcie jeszcze troche. Jak wszystkie sklepy, przedsiębiorcy dostaną nowe ceny na rachunkach. Wtedy to dopiero zacznie się drożyzna.

 4. Pan w 4:50 minucie, sam nie wierzy w to co mówi. Co ta propaganda w TVP robi z ludźmi, nie mają własnego zdania.

 5. Polacy są analfabetami , zenada słuchac takich opinii … i te twarze , zagubione ,zdezorientowane …
  Nie wiem , nie rozumiem, ja tu tylko sprzatam , nie słyszałe(a)m …. itp
  Ludzie , przeciez efekty tzw.Polskiego Ladu najmniej zarabiajacy odczuja dopiero w lutym ,marcu .
  Ceny artykułów drozeja w ponad 20 krajach Europy , Polska nie jest wyjatkiem ,ceny paliw mamy obecnie jedne z najnizszych na kontynencie …. granice otwarte-komu sie nie podoba moze natychmiast wyjechac na zachód,tam juz czekaja wysokospecjalistyczne roboty dla Polaczków.
  A w ogóle jak mozna robic sonde na temat Polskiego Ladu teraz,zróbcie za kilka miesiecy jak ludzie to odczują w portfelach ….
  Dobre było jedno pytanie – kto sponsoruje i jest wlascicielem portalu tkn24.
  Moze doczekamy sie odpowiedzi.

 6. Ludziom, którym pieniądz zaślepia rzeczywistość dać kartkę wyborczą… czyli wam. Żyjecie w zakłamaniu, znaleźliście tu warunki do osobistych wynurzeń, bo PiS traci w sondażach. Zawsze będziecie mieć ten sam problem: dano ale nie wam.
  Robicie akcję: anty-500+, bo to dał PiS. Nieważne komu, ogólnie patologiom. Sami w tej patologii uczestniczycie, czego najlepszym świadectwem są wasze wypowiedzi, pozbawione realnych podstaw, a sprowadzające się do ataku na grupy protegowane przez władzę: są to patole. Starsi ludzie to „mohery” kołtun, choć to różni ludzie, których łączy jedynie podeszły wiek i wychowanie w innych realiach społecznych.
  Osoby z dziećmi na zasiłkach to dziecioroby, ale ludzie z dziećmi prowadzący biznes to już ojcowie rodziny. Nie zastanawialiście się nad odbiorem takiego oceniania? Czy człowiek, który wyciąga tak pochopne wnioski nadaje się do ważnych zadań społecznych? Jakie będą jego efekty gdy znajdzie się u władzy? I czemu się dziwicie, że władza źle działa?

 7. Nie jest problemem dawanie potrzebującym, problemem jest zabieranie jednym aby dać drugim. A zrobili to tylko po to aby zyskać głosy.

  • Skąd miałyby iść środki dla potrzebujących?
   Kto jest potrzebującym?
   Czy polityczne intencje usprawiedliwiają wrogi atak na grupę społeczną?

   • Potrzebującym daję się pracę a nie zasiłki. 30 letni zdrowy Janusz z dwójką dzieci woli 500+ plus i MOPS niż pójście do pracy. Wiele osób stara się żeby coś mieć a musi składać się na takich nierobów.

    • Owi potrzebujący mieli pracę. I odebrano ją im w imię zmiany systemu. Ich dzieci zamiast się uczyć wzięli na siebie ciężar powstałej znienacka biedy. Nie mają za sobą dorobku społecznego, są ludźmi bez zawodu, który określa rolę w społeczeństwie. Z czasem przyszły dzieci, rodzina, bez której większość ludz nie czuje sensu życia. Ci, którzy go nie odnaleźli, zakończyli je z własnego wyboru.
     Aby być mordercą nie potrzeba narzędzia zbrodni. Wystarczy, że się nim jest z natury. A o tym, kim się jest świadczy to, co się mówi, bo takie się ma sumienie. Jeżeli dojdzie on do władzy, niszczy ludzim życie przekonując, że to ich własna wina.

 8. Zobaczcie co się dzieje w takim zadupiu jak Kazachstan po podwyżkach can gazu. A u nas? jak zwykle „jakoś to będzie”. Co się stało z walecznym polskim duchem?

 9. – Zły jest system, jak powiedział jeden z zapytanych i to jest prawdą. Wszystkie zabiegi władz mają służyć jej, a nie społeczeństwu. A pytanie o to, kogo reprezentuje tkn24 jest istotą sprawy. Bo nie reprezentuje ani mieszkańców powiatu, ani tzw. ogółu, ani żadnej grupy społecznej.
  Jest to być może źle postawione pytanie, ale kości zostały rzucone.

 10. Przeczytałem te komentarze i widzę co z większością z was zrobiło ogłądanie TVN-u ziejącego nienawiścią do obecnej władzy. Jak szybko zapomnieliście wyprzedaż narodowego majątku i to tego przynoszącego największy dochód (banki, zakłady pracy) a jak pieniędzy brakowało na wszystko bo mafie paliwowe zgarniały cały zysk, to lemingi nawet kolejkę linową na Kasprowy Wierch sprzedały. Zapomnieliście kto kobietom podniósł wiek emerytalny o 7 lat a kobietom pracującym w rolnictwie o 12 lat. Zapomnieliście stawki w prywatnych odlewniach 8 zł/godz a w Biedronce 2,60zł/godz dla pracownika ochrony. Jaki program ma dzisiejsza opozycja??? …odsunąć PIS od władzy i nic więcej, żadnego programu. Przejrzyjcie na oczy.

 11. Na Polskim Wale stracą cwaniacy, reszta zyska. Tak powiedział król Polski Jarosław. Widać bardzo dobrze kto zyskał kto stracił. Przedsiobiorca, pracownik traci a reszta zasiłkowców żyje z Naszych podatków.

 12. Przedsiębiorcy i pracodawcy chcą być jak święte krowy. Oni chcą tylko zyskiwać, nic się nie dokładać. Policzcie, jaki procent wydatków państwa idzie na zasiłki. Dlaczego sobie szukacie ‚chłopca do bicia’? Może po prostu wychodzą nie leczone zaburzenia, maskowane praco- i alkoholizmem?

  • Poczucie misji?
   To w rzeczywistości pracownicy utrzymują biznes, bo bez nich przedsiębiorca nic nie zarobi. Tak jak w każdym wspólnym działaniu: mam pomysł, ale potrzebuję pomocy, za którą płacę jakąś część tego, co z niego uzyskam. Tak wygląda normalna relacja między ludźmi.

   • Nie każdy nadaje się na kierownika i nie każdy na pracownika, ale każdy chciałby siedzieć bezczynnie w domu i brać dodatki. Jeżeli komuś nie odpowiada funkcja pracownika to może otworzyć własny biznes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *