REKLAMA

Druhowie z OSP uratowali umierającego człowieka!

Drugi raz w ostatnich dniach druhowie z OSP Ruda Maleniecka podjęli czynności ratujące życie. Tym razem sytuacja była skrajnie poważna – mężczyzna nie oddychał. Przez kilkanaście minut oczekiwania na załogę karetki pogotowia druhowie prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe. OSP Ruda Maleniecka w trakcie czynności.

„Druhowie z OSP Ruda Maleniecka wracając z kolizji w pobliżu Jacentowa podjechali pod remizę i dostali informację od osoby postronnej, że pilnej pomocy potrzebuje mężczyzna –  mieszkaniec Rudy Malenieckiej, który mieszka 30 metrów od remizy” – informuje nas Ryszard Stańczak z Państwowej Straży Pożarnej w Końskich.

Ratownicy wzięli sprzęt i prowadzili resuscytację do czasu przyjazdu karetki pogotowia, a ta dotarła po około 15 minutach i była to jednostka z Opoczna. Następnie kolejna karetka z lekarzem przyjechała z Włoszczowy.

REKLAMA

Podczas przeprowadzania akcji pierwszej pomocy przez strażaków ratowników funkcje życiowe mężczyzny zostały przywrócone. Jak udało nam się dowiedzieć obecnie przebywa on na OIOMie w szpitalu w Końskich.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *