Drużyny z Fałkowa i Stadnickiej Woli na podium w finałach wojewódzkich [zdjęcia]

W dniach 8-9 maja na obiektach sportowych w Nowinach rozegrane zostały finały wojewódzkie o Puchar Tymbarku dziewcząt i chłopców w kategoriach U-8,U-10 i U-12. Nasz powiat reprezentowali uczniowie ze Stadnickiej Woli oraz uczennice z Fałkowa.

W finałach w kategorii dziewcząt U-10 i U-12 powiat konecki reprezentowały dziewczęta z SKS Olimpijczyk Fałków. W kategorii U-10 (rocznik 2013 i młodsi) zawodniczki z Fałkowa po meczach zremisowanych z Pacanowem 1:1 oraz z SP Goźlice 0:0 i przegranym meczu z SP Bieliny 0:6, zajęły 3 miejsce w swojej grupie i zostały sklasyfikowane na miejscu 5-6. Startowało 8 zespołów. Dziewczynki z Fałkowa zagrały w składzie: Ewa Ruś, Roksana Siemko, Kornelia Bała, Amelia Wiklak, Roksana Wołczyk, Patrycja Gunerka, Amelia Brzezicka, Anna Przybył, Marta Jaranowska.

Natomiast zawodniczki w kategorii U-12 po zajęciu pierwszego miejsca w grupie awansowały do półfinału, w którym spotkały się z zespołem Diament Zbludowice, wygrywając po zaciętym meczu 2:1. W finale musiały uznać wyższość dziewcząt z SP Klimontów, z którymi przegrały 6:1. Dziewczyny ostatecznie zajęły drugie miejsce.

Startowało 11 zespołów.
Najlepszą zawodniczką turnieju została Aleksandra Szymczyk z SKS Olimpijczyk Fałków.
Dziewczęta zagrały w składzie: Aleksandra Szymczyk, Zofia Zięba, Maja Domańska, Amelia Zub, Amelia Karbownik, Maria Zuchmańska, Wiktoria Stolecka.

Zespół ze Stadnickiej Woli w kategorii U8 chłopców zajął ostatecznie wysokie III miejsce w turnieju, a najlepszym bramkarzem kategorii U8 wybrany został Aleksander Gad. Pozostałe drużyny chłopców U10 i U12 odpadły po wyrównanych meczach w ćwierćfinałach rozgrywek.