REKLAMA

Duża frekwencja na konkursie o Żołnierzach Wyklętych [wideo]

W poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich odbył się pisemny konkurs dla uczniów starszych klas szkół podstawowych „Przywróćmy ich pamięć – w hołdzie bohaterom”. To już IV edycja konkursu poświęconego Żołnierzom Wyklętym. Jednocześnie można już przesyłać prace na konkurs plastyczny przeznaczony dla młodszych uczniów. 

REKLAMA

„Wyszliśmy z założenia, że uchwalenie przez Sejm ustawy i wprowadzenie Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych jest ważnym powodem do tego by u dzieci oraz młodzieży z terenu miasta i gminy i w tym temacie kształtować postawy patriotyczne. A przede wszystkim zapoznawać ich z historią II Wojny Światowej, z sylwetkami niezwykłych postaci – również tych walczących po II Wojnie Światowej.” – opowiada nam Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz miasta i gminy Końskie.

Czwarta edycja konkursu to duży sukces frekwencyjny organizatorów. Tym razem do rywalizacji w zakresie wiedzy historycznej przystąpiło ponad czterdziestu uczniów z różnych szkół podstawowych gminy Końskie –„Myślę, że ta czwarta edycja konkursu pokazuje, że co roku staje się on coraz bardziej wyjątkowy poprzez ilość uczestników. W tym roku przystąpiło do niego ponad 40 uczestników i jest to niezwykła, budująca ilość. Pokazuje to, że młodzież chce i interesuje się historią Polski” – mówi wiceburmistrz Jasiński.

REKLAMA

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 1 marca podczas Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. O godzinie 10:00 mieszkańcy, władze oraz kombatanci spotkają się pod pamiątkową tablicą wmurowaną w budynek dawnego Urzędu Służby Bezpieczeństwa by złożyć wiązanki i znicze. Następnie w II LO odbędzie się część merytoryczna i artystyczna, a podczas niej zostaną wręczone nagrody najlepszym w konkursie wiedzy oraz w konkursie plastycznym.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *