REKLAMA

Duże zainteresowanie Dniem Otwartym w I LO w Końskich [wideo, zdjęcia]

Uczniowie klas gimnazjalnych w piątek pojawili się w murach I Liceum Ogólnokształcącego imienia Komisji Edukacji Narodowej w Końskich by wziąć udział w Dniu Otwartym. Wielu z nich już teraz zabrało i złożyło deklaracje dotyczące wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. 

REKLAMA

„Mówimy o tym co organizujemy. O tym, że oprócz nauki jest też dużo imprez, zabaw i że jest bardzo fajna atmosfera.  Jak wielu gimnazjalistów do nas dotarło? Już rozdaliśmy około stu wniosków, może nawet więcej, wiem też że niektórzy już oddali te wnioski i mają potwierdzenia.” – opowiada nam Aleksandra Wcisło, zastępca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w I LO.

Starsi uczniowie przygotowali dla młodszych wiele atrakcji. Był więc poczęstunek, pokazowa lekcja wychowania fizycznego, zorganizowano prezentacje przedmiotów i kierunków, które oferuje I LO w poszczególnych klasopracowniach. Nie mogło zabraknąć też słynnej „belgijki” – tańca, który stał się symbolem Starego Ogólniaka oraz występów artystycznych.

REKLAMA

W klasopracowniach odbywały się przykładowe zajęcia i prezentacje przedmiotów szkolnych.

Czy te wszystkie atrakcje i informacje przekonały młodzież gimnazjalną do wybrania I LO? Wydaje się, że w wielu przypadkach tak. –„Już nam się tutaj podoba i mocno zastanawiamy się nad wyborem tej szkoły. Wybieramy pomiędzy Starym i Nowym, ale chyba bardziej przekonuje nas przyjście tutaj, zwłaszcza po tym  dniu jesteśmy bardziej przekonane do Starego.” – mówiły nam Patrycja i Wiktoria ze szkoły w Stadnickiej Woli.

Przypomnijmy, że gimnazjaliści do 20 czerwca mają czas na składanie wniosków o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej. 10 lipca poznamy listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych, natomiast 13 lipca poznamy ostateczne listy przyjętych uczniów do poszczególnych szkół.

W najbliższym czasie pozostałe koneckie szkoły ponadgimnazjalne będą zapraszać do siebie młodszych uczniów na podobne dni otwarte, jak ten który miał miejsce w piątek w I LO.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Duże zainteresowanie Dniem Otwartym w I LO w Końskich [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY w PIĄTEK, 18 maja | I LO im. KEN Końskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *