REKLAMA

Duże zainteresowanie siatkarską rywalizacją dla Bruna [wideo, zdjęcia]

Różne inicjatywy wspomagają zbiórkę na rzecz leczenia Bruna Słowińskiego (wpłat dokonywać można TUTAJ) – w niedzielę do charytatywnej akcji przyłączyły się miłośniczki siatkówki. W Stadnickiej Woli rozegrano bowiem turniej pod hasłem „Gramy razem dla Bruna”. Udało się zebrać 6146,24 złotych!

REKLAMA

Od godzin przedpołudniowych na kilku boiskach w zawodach rywalizowało dwanaście zespołów – między innymi z Końskich, Opoczna, Przedborza, czy Fałkowa –„Zebraliśmy się w hali w Stadnickiej Woli by rozegrać turniej siatkówki dla Bruna. Jest wiele zespołów, które chcą pomóc chłopcu […] Poza grą dla widzów są przygotowane stoiska z jedzonkiem, licytacje, można zakupić symboliczną cegiełkę, która pomoże w walce z chorobą Brunowi […] Dlaczego siatkówka? Od pewnego czasu spotykamy się ze znajomymi wieczorami i pogrywamy amatorsko w siatkówkę i tam wpadłyśmy na pomysł by dla Bruna amatorsko taki turniej zrobić” – opowiada nam Dominika Kijewska-Banasik, organizatorka wydarzenia.

REKLAMA

Wśród osób, które zakupiły wspomnianą cegiełkę potem losowano ciekawe nagrody. Oprócz tego wrzucając pieniądze do puszki na rzecz Bruna można było między innymi częstować się słodkościami przygotowanymi przez Centrum Młodzieży i Wolontariatu z opiekunką Agnieszką Woźniak na czele, czy smakołykami od Koła Gospodyń Wiejskich Gatniczanki.

Najwięcej działo się jednak pod siatką, gdzie rywalizowało ze sobą dwanaście drużyn. Jednak nie wyniki, a pomoc tego dnia liczyła się najbardziej:

„Oczywiście chodzi tu o pomoc dla małego Bruna. Wymagana jest duża ilość pieniędzy, więc staramy się zebrać ile możemy i z tego powodu tutaj się zjawiłam z moją ekipą i moimi dziewczynami” – mówi nam Justyna Cupiał, uczestniczka turnieju.

„Jesteśmy tutaj by pomóc Brunowi zebrać pieniądze. Wiemy, że zdrowie jest najważniejsze, a kwota miliona złotych była już zawrotna, a dwa miliony to przecież jeszcze więcej i chcemy zrobić wszystko by się udało” – mówią nam Ola i Olga, reprezentujące podczas turnieju II Liceum Ogólnokształcące w Końskich.

Dzięki charytatywnej sportowej imprezie do hali w Stadnickiej Woli przybyło mnóstwo osób – zarówno zawodniczek, jak i kibiców. To zaś przełożyło się na wynik finansowy. Na konto Bruna dzięki temu wydarzeniu trafią kolejne tysiące złotych.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *