REKLAMA

Dużo grania, radości i moc nagród na X Mikołajkowym Turnieju Olimpii! [zdjęcia]

W sobotę, w czasie wolnym dla dzieci od zajęć, w godzinach od 9 do 14 w hali sportowej Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli odbył się ostatni w tym roku, przygotowany przez UKS Olimpia Końskie, międzyszkolny turniej piłki ręcznej dziewcząt. W już X edycji Mikołajkowego Turnieju udział wzięło 8 drużyn z 4 koneckich szkół. Zwyciężczyniami okazały się zawodniczki z „Jedynki” oraz ze Stadnickiej Woli. 

REKLAMA

Drużyny uczestniczące w Mikołajkowym Turnieju Olimpii: SP nr 1 w Końskich – 3 drużyny, SP Stadnicka Wola – 3 drużyny i po 1 zespole ze szkół podstawowych z Pomykowa i Kazanowa. Rywalizacja odbywała się w kategorii 2007 i młodsze oraz 2009 i młodsze.

REKLAMA

Rozgrywki poprzedziła pogadanka z zakresu profilaktyki uzależnień pt. „Na sportowo jest zdrowo”, którą poprowadziła pedagog Izabela Majer-Wąsik. Drużyny podzielono na dwie grupy, w których grano systemem „każdy z każdym”.

Rozegrano kilkanaście meczów, w których nie brakowało emocji. Ostatecznie klasyfikacje w obu grupach prezentowały się następująco:

2007 i młodsze
1 SP nr 1 Końskie
2 SP Stadnicka Wola
3 SP Pomyków
4 SP nr 1 Końskie

2009 i młodsze
1 SP Stadnicka Wola
2 SP Stadnicka Wola p.k.
3 SP nr 1 Końskie
4 SP Kazanów

Wyróżniające się  w turnieju dziewczęta oraz najlepsze z każdej drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego i słodkiego upominku.

Wyróżniające się dziewczęta w turnieju:
Patrycja Struzik – SP nr 1 Końskie
Zuzanna Stanek – SP Stadnicka Wola
Zuzanna Zych – SP Pomyków

Wyróżniające się w drużynie:
Zuzanna Sota Gałka– SP nr 1 Końskie
Dominika Cichoń – SP Stadnicka Wola
Anna Wąsik – SP Pomyków
Zuzanna Kołodziejczyk – SP nr 1 Końskie
Zuzanna Dębowska – SP Stadnicka Wola
Maja Augustyniak – SP Stadnicka Wola
Amelia Basiak – SP nr 1 Końskie
Julianna Nowak – SP Kazanów


Każda z zawodniczek zwycięskiej drużyny otrzymała nagrodę (skarpety sportowe firmy Hummel).  Wszystkie uczestniczki turnieju dostały drobne upominki w postaci słodyczy, każda z drużyn nagrodzona została pamiątkowymi dyplomami, trzy najlepsze zespoły w każdej kategorii zgarnęły puchary. Łącznie w zawodach udział wzięło ponad 60 zawodniczek.

Zarząd klubu wraz z trenerami i opiekunami wybrał i nagrodził koszulkami sportowymi dodatkowo jeszcze 30 dziewcząt za systematyczne uczestnictwo w szkoleniu sportowym prowadzonym w UKS Olimpia Końskie.

Opiekunowie drużyn:
Monika Ślifierz i Barbara Kania – SP nr 1 w Końskich
Piotr Klusek – SP Stadnicka Wola
Dariusz Sokołowski – SP Pomyków
Izabela Klusek – SP Kazanów

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *