REKLAMA

Dużo nowych zakażeń w powiecie. Grozi nam żółta strefa

Od czwartku do dziś przybyło 54 chorych na koronawirusa w powiecie koneckim. O większości z tych pozytywnych rezultatów testów konecki Sanepid poinformował w swoim niedzielnym raporcie. Obecnie w regionie mamy 68 aktywnych zakażeń z czego większość z nich wykryto w ciągu ostatnich 14 dni. To zaś oznacza, że w czwartek powiat konecki może zostać objęty żółtą strefą, a wtedy w regionie przywrócone zostałyby niektóre obostrzenia. 

REKLAMA

Żółta strefa nakładana jest na powiat, gdzie liczba zakażonych na 10 tysięcy mieszkańców wynosi 6 lub więcej. Czerwona, gdy zakażeń na 10 tysięcy osób jest 12 lub więcej. Powiat konecki liczy 81 tysięcy mieszkańców, a zatem już około 50 zakażeń może spowodować, że region będzie zaznaczony na żółto. By nasz powiat stał się czerwoną strefą aktywnych przypadków w okresie 14 dni powinno przybyć około 100.

Decyzja o uznaniu powiatu za ‚żółty’ nie jest jednak automatyczna – podejmuje ją ministerstwo zdrowia w oparciu o szereg analiz, w tym liczby i wielkości ognisk. Informacja o wyznaczeniu stref przekazywana była do tej pory przez rząd w czwartki.

REKLAMA

Od początku epidemii w powiecie koneckim wykryto 108 zakażeń koronawirusem. Obecnie aktywnych przypadków jest obecnie 68 (67 z nich przebywa w izolacji domowej, 1 osoba jest w szpitalu). 41 osób pokonało chorobę, 1 osoba zmarła. Kwarantanną w tej chwili objętych jest 271 mieszkańców powiatu koneckiego. Duży wzrost liczby zakażonych w powiecie koneckim to pokłosie imprez rodzinnych, na których pojawiła się osoba z wirusem, a także przyjazdu do powiatu osób z wakacji, które następnie zarażały swoich najbliższych.

Wiadomo, że spora grupa osób wciąż oczekuje na wynik testu, a zatem grono zakażonych w najbliższych godzinach i dniach może się powiększyć.

Jakie ograniczenia nakładane są na regiony, w których ogłaszana jest żółta lub czerwona strefa – pełen wykaz znajdziecie na rządowych stronach TUTAJ.

REKLAMA

7 thoughts on “Dużo nowych zakażeń w powiecie. Grozi nam żółta strefa

  1. Pingback: Z uwagi na koronawirusa urzędy w Końskich przestają przyjmować interesantów | TKN24

  2. Wychodzi na to że koronawirus nie chce się za bardzo słuchać premiera krzywogębnego Morawieckiego.Ogłosił wszem i iwobec że koronawirus jest pokonany a ten pokazał ,,gest Lichockiej” i zaatakował ze zdwojoną siłą.

  3. Pingback: Kolejne 8 zakażeń koronawirusem w powiecie koneckim | TKN24

  4. Czy na kwarantannie przebywają właściciele domu weselnego z Końskich, kucharz i kelnerzy?
    Czy może obsługują kolejne wesela?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *