REKLAMA

Duży pożar w Bedlnie. Gasiło go 30 strażaków

W poniedziałek po godzinie 16:00 w Bedlnie w gminie Końskie doszło do pożaru niezamieszkałego domu. W akcji gaśniczej uczestniczyło 30 strażaków. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe, archiwum tkn24.pl

Do zdarzenia doszło około godziny 16:15. Zauważono dym i wydobywający się ogień w środku pomieszczeń –„Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar budynku mieszkalnego, jednorodzinnego. Budynek o konstrukcji drewniano-murowanej, parterowy 10mx6m, wysokość 5m. W momencie przybycia na miejsce zastępów z JRG Końskie ogniem objęty było pomieszczenie kuchni. Wewnątrz całego budynku panowało zadymienie” – relacjonuje starszy kapitan Mariusz Czapelski, oficer prasowy PSP Końskie.

W gaszeniu obiektu udział wzięło 30 strażaków z 2 jednostek Państwowej Straży Pożarnej w Końskich oraz z 4 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Ratownicy ugasili pożar podając prądy wody, wynieśli też z budynku butlę gazową, a po zakończeniu działań sprawdzili dom kamerą termowizyjną, która nie wskazywała już podwyższonych temperatur.

REKLAMA

Na szczęście podczas tego zdarzenia nikt nie doznał obrażeń. Jak poinformował właściciel obiektu – był on niezamieszkały. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *