REKLAMA

Duży sukces akcji sterylizacyjnej w Czermnie [zdjęcia]

Akcji sterylizacyjnej w Czermnie, w gminie Fałków w poprzednią niedzielę towarzyszyło bardzo duże zainteresowanie. Chętnych na wysterylizowanie swoich zwierząt było więcej niż możliwości specjalnego sterylkobusa. 

REKLAMA

Problem nadpopulacji psów i kotów jest w naszym kraju, a także w naszym regionie bardzo powszechny. Jego efektem jest porzucanie niechcianych zwierząt. Adopcji takowych jest coraz więcej, ale i tak ich liczba jest mniejsza niż zapotrzebowanie.

Lekarze działający przy Stowarzyszeniu Obrona Zwierząt w trakcie zabiegu na jednym z psów z gminy Fałków.

Ze zjawiskiem bezdomności zwierząt od lat walczy konecczanka Barbara Janus –„Sama pomagam jak mogę, natomiast jeśli chodzi o tę akcję w Czermnie to robimy to wspólnie z mieszkającą tutaj Dagmarą Konieczną. Poznałyśmy się przez internet, ona opowiedziała mi, że wiele osób nie daje rady wyżywić rozmnażające się zwierzęta i skazuje je na pewną śmierć. Od sześciu lat znam Stowarzyszenie Obrona Zwierząt z Jędrzejowa, które organizuje podobne akcje sterylizacyjne i tak krok po kroku udało nam się sprowadzić tego sterylkobusa do tej miejscowości.” – opowiedziała nam obrończyni praw zwierząt.

REKLAMA

Stowarzyszenie pomogło i do Czermna przysłało trójkę lekarzy, którzy przez całą ubiegłą niedzielę przeprowadzali zabiegi sterylizacji i kastracji. Chętnych było bardzo wielu – wysterylizowano lub wykastrowano po dziesięć psów oraz kotów, a i to okazało się za małą ilością, bo kolejni właściciele chcieli przyprowadzać swoich pupili. Niestety stowarzyszenie w jeden dzień może obsłużyć ograniczoną ilość zwierząt. –„Co ważne lekarze ze stowarzyszenia za darmo nie tylko robią zabiegi, ale i dają darmowe leki, które zwierzaki powinny przyjmować jakiś czas po sterylizacji, czy kastracji” – mówiła nam Barbara Janus.

Jeżeli widzą Państwo w swojej okolicy zapotrzebowanie na podobną akcję sterylizacji to możecie skontaktować się ze Stowarzyszeniem Obrona Zwierząt – e-mail: [email protected]; www.obrona-zwierzat.pl.

Również w Końskich od tego roku obowiązują duże dopłaty do zabiegów sterylizacji oraz kastracji. O szczegóły należy pytać w Urzędzie Miasta i Gminy.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *