REKLAMA

Duży sukces drugiej edycji gminnej akcji ‚Drzewko za surowce’ [wideo, zdjęcia]

Po raz drugi Urząd Miasta i Gminy wraz z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej, Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji, Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej, Miejsko – Gminnym Domem Kultury oraz Nadleśnictwami Barycz i Ruda Maleniecka zachęciły mieszkańców Końskich do oddawania surowców wtórnych. W piątek w Parku Miejskim w akcji „Drzewko za surowce” wzięły udział tłumy konecczan!

REKLAMA

Wystarczyło przynieść na plac przed Miejsko – Gminnym Domem Kultury 10 zgniecionych butelek typu PET, 10 zgniecionych puszek lub 10 baterii, by otrzymać sadzonkę wybranego drzewka –„W ubiegłym roku akcja miała wymiar ogólnopolski i wiązała się ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. U nas cieszyła się ta ogromnym zainteresowaniem, że postanowiliśmy już ją kontynuować i stworzyć taką wersję miejsko-gminną” – mówił nam Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Okazało się, że podobnie jak rok temu zainteresowanie ekologiczną akcją było ogromne. Przy trzech dużych kontenerach ustawiały się już od przedpołudnia kolejki chętnych na wymianę surowców wtórnych na drzewka. A było w czym wybierać, bowiem przed placówką kultury znalazło się blisko 1400 sadzonek takich roślin jak między innymi pigwowiec, magnolia, irga, leszczyna, tawuła, sosna czarna, berberys, morwa, jodła koreańska i wiele, wiele innych.

REKLAMA

Oprócz wymiany, na placu swoje stanowiska mieli współorganizatorzy ekologicznego spotkania. Przy stoisku domu kultury na przykład można było wygrać upominki za odpowiedź na pytania przygotowane przez Małgorzatę Pasek i Annę Wiaderną. Pytania dotyczyły ochrony środowiska czy podstawowej wiedzy o przyrodzie. Konkursy prowadziło też Nadleśnictwo Barycz. Warto zaznaczyć, że drzewka oprócz organizatorów ufundowali też sponsorzy –  część roślin dała szkółka kontenerowa z Daleszyc,  wiele z nich przekazały Nadleśnictwa: Barycz i Ruda Maleniecka.

Miejmy nadzieję, że podobnych akcji w naszym regionie możemy spodziewać się także w przyszłości.

Zdjęcia (MGDK Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *