REKLAMA

Duży sukces grupy RiF na festiwalu Wielki Ogień

W Ostrowcu Świętokrzyskim w poprzedni weekend zakończył się XIII Festiwal im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień”, to dwudniowa impreza promująca twórczość artystki. Grupy, które biorą udział w przeglądzie prezentują covery z repertuaru Kubasińskiej. Jedną z głównych nagród zgarnęła konecka grupa RiF. 

REKLAMA

RiF podczas Kuźnic Koneckich 2019. Foto archiwalne.

W przeglądzie udział wzięło 18 zespołów z całej Polski. Ich występom bacznie przysłuchiwało się jury w składzie: Marcin Bracichowicz, Krzysztof Dłutowski, który współpracował z Mirą Kubasińską, a także Paulina Lenda-Kozub. Po występach okazało się, że najlepiej oceniono konecki zespół RiF skupiający naszych muzyków wokół kompozytora i gitarzysty Romana Cieślaka!  Zdaniem jury to właśnie ta formacja najlepiej wykonała cover piosenki z repertuaru Miry Kubasińskiej „Nie zapalaj światła”.

REKLAMA

Drugie miejsce przypadło zespołowi Mith, ex aequo na trzecim miejscu znaleźli się 6BM oraz Biegun Zachodni. Nagrody indywidualne dostali: Radosław Kopeć z zespołu Voda oraz Grzegorz Paluch z zespołu Wij. Nagrodę publiczności otrzymała grupa BlackJob.

RiF występuje w składzie: Roman Cieślak, Dominika Wróbel, Konrad Kamizela, Marcin Wróbel, Marek Wąsik, Grzegorz Sapieja, Zbigniew Werens. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *