REKLAMA

Dwa nowe zakażenia w powiecie koneckim. Mamy już 5 ozdrowieńców. Koronawirus raport

Najnowsze dane epidemiczne mówią o dwóch nowych zakażeniach koronawirusem w powiecie koneckim. Mamy także już pięciu ozdrowieńców z naszego regionu. Podajemy informacje z powiatu koneckiego, województwa świętokrzyskiego i kraju. 

REKLAMA

Przez weekend majowy w powiecie koneckim zanotowano dwa nowe przypadki zachorowań, łącznie jest ich 18 –„Mamy na ten moment 18 przypadków z potwierdzonym zakażeniem, przy czym zanotowaliśmy już 5 tak zwanych ozdrowieńców. Nowe osoby to kobieta w sile wieku z personelu medycznego, jest to pielęgniarka z Końskich i przebywa w izolacji domowej. Druga osoba to mężczyzna w sile wieku. Jest on niezwiązany z przypadkami szpitalnymi. Jest to osoba, która dotychczas przebywała na kwarantannie i podczas niej wykonano badanie i wynik jego okazał się pozytywny. Mężczyzna także przebywa w izolacji domowej” – informuje nas Jarosław Makówka z koneckiego Sanepidu.

REKLAMA

Na ten moment spośród mieszkańców powiatu koneckiego 4 osoby są hospitalizowane w szpitalu jednoimiennym w Starachowicach. Mamy także 5 ozdrowieńców – to 4 osoby z personelu medycznego, 1 osoba to tak zwany pacjent zero, pozostali zakażeni są w na tyle dobrym stanie, że przebywają w izolacji domowej.

Na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano 278 zachorowań na COVID-19, w tym 8 zgonów oraz 64 ozdrowienia. W całym kraju w niedzielę według ministerialnych danych przybyło 318 zarażonych, odnotowano kolejnych 15 zgonów związanych z koronawirusem.

W sumie w Polsce zachorowało już 13 693 osoby, zmarło 678 osób, wyzdrowiało 3945 osób.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *