REKLAMA

Dwa wzmocnienia, dwa odejścia. Transfery w KSSPR

Cztery ruchy kadrowe potwierdziły władze Koneckiego Stowarzyszenia Sportowego Piłki Ręcznej. Z KSSPR odchodzą Daniel Szot i Paweł Wolski. Do klubu dołączają Krzysztof Markowski oraz doskonale znany konecczanom Rafał Biegaj. 

REKLAMA

Jeden z lepszych strzelców „Koni” w minionych rozgrywkach Paweł Wolski od nowego sezonu ma reprezentować barwy AZS AWF Biała Podlaska, które w nowym sezonie będzie występować w Lidze Centralnej (druga klasa rozgrywkowa w Polsce). Z kolei bramkarz Daniel Szot grać będzie w Padwie Zamość – także w lidze centralnej. Obaj szczypiorniści w ubiegłym sezonie byli czołowymi postaciami KSSPR Końskie i całej grupy D w I Lidze Mężczyzn. Nic więc dziwnego, że wciąż chcieli grać na zapleczu Superligi, a nie w niższych rozgrywkach.

REKLAMA

Przypomnijmy, że po zakończeniu poprzedniego sezonu władze Związku Piłki Ręcznej w Polsce wydzieliły nową ligę centralną. Będzie ona zapleczem Superligi, zagra w niej 14 drużyn z aspiracjami na walkę o Superligę. KSSPR Końskie pozostało w grupie D I Ligi. Jednak prestiż tych rozgrywek spadł – po związkowej decyzji stały się one trzecią, a nie jak dotychczas drugą, klasą rozgrywkową w Polsce. O terminu gier KSSPR w nadchodzącym sezonie pisaliśmy TUTAJ.

Z klubu odchodzą kluczowi zawodnicy, ale do kadry dołączają także świetni gracze. Rafał Biegaj to wychowanek KSSPR, który ostatnie 8 sezonów rozegrał w Superlidze! Grał w Chrobrym Głogów, ale i w MMTS Kwidzyn. Lewoskrzydłowy w najwyższych rozgrywkach zagrał 149 razy rzucając 288 bramek. 29-latek teraz wspomoże drużynę trenera Michała Przybylskiego.

Na miejsce Daniela Szota ściągnięto Krzysztofa Markowskiego. Był on rezerwowym w Vive Kielce, kiedy ta sięgała po Puchar Mistrzów. Markowski ostatnie lata spędził w Uniwersytecie Radom.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *