REKLAMA

Dwa zatrzymania narkotykowe i pościg w powiecie koneckim

W czwartek 8 kwietnia funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Końskich dwa razy interweniowali w sprawie kierowców posiadających narkotyki. Zdarzenia miały miejsca w Stąporkowie oraz na terenie gminy Ruda Maleniecka.

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe, Źródło: KWP Kielce

Do pierwszego zatrzymania doszło w czwartkowe popołudnie na terenie gminy Ruda Maleniecka. Funkcjonariusze zatrzymali 34-latka, który w swoim aucie posiadał 60 g białego proszku wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina.

Kryminalni podczas kontroli pojazdu marki Opel, zatrzymanego na bocznej drodze, zauważyli, że mężczyzna jest wyraźnie zdenerwowany, co wzbudziło ich podejrzenia. Po pełnej kontroli auta znaleziono narkotyki. 34-latek trafił do aresztu, a zabezpieczone środki do badań laboratoryjnych. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe, Źródło KWP Kielce

Kolejne zdarzenie miało miejsce w nocy z 8 na 9 kwietnia w Stąporkowie. 19-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciec. Młody mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu oraz najprawdopodobniej był pod wpływem narkotyków.

„Mężczyzna po zatrzymaniu tłumaczył, że bał się konsekwencji nie posiadania prawa jazdy i dlatego podjął ucieczkę. Zachowanie 19-latka wskazywało, że może on znajdować się pod wpływem narkotyków, co potwierdził test, który wskazywał na obecność marihuany w organizmie nastolatka” – mówi nam podkomisarz Sylwia Sobczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Do dalszej analizy pobrano mu krew. Za popełnione czyny młodzieniec odpowie przed sądem. Za niezatrzymanie pojazdu do kontroli grozi kierowcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Poważne konsekwencje grożą także za prowadzenie pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Konecka policja apeluje o rozwagę i przestrzeganie przepisów prawa.

REKLAMA

One thought on “Dwa zatrzymania narkotykowe i pościg w powiecie koneckim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *