REKLAMA

Dwa zdarzenia drogowe na Konecczyźnie w sobotę [zdjęcia]

Do kolizji i wypadku doszło w sobotę na drogach powiatu koneckiego. Dwa pojazdy zderzyły się na „krzyżówkach radoszyckich”, a do wypadku doszło też w okolicy jednego z koneckich marketów. 

REKLAMA

Wypadek na Wojska Polskiego w Końskich. Foto: FB Koneckie Patrole

„Zdarzenie na tak zwanych krzyżówkach radoszyckich, czyli skrzyżowaniu w okolicy miejscowości Wiosna miało miejsce około godziny 18.00. Zderzyły się tam ze sobą dwa pojazdy, ale kolizja była na tyle mała, że po 30 minutach droga została już uprzątnięta i nie było żadnych problemów z ruchem. W skutek zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.” – tłumaczy nam Piotr Przygodzki, oficer prasowy KPP Końskie.

O wiele groźniej było na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej z Wojska Polskiego w sobotę w samo południe. –„Około godziny 12.05 na tym skrzyżowaniu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Ustalono, że kierująca pojazdem Opel Corsa 18-letnia mieszkanka gminy Smyków jadąc Wojska Polskiego na skrzyżowaniu z Armii Krajowej nie zastosowała się do znaku ustąp pierwszeństwa i wymusiła pierwszeństwo nad Hondą Civic, którą kierował 37-latek z Końskich. W skutek tego działania samochody zderzyły się ze sobą.” – informuje starszy sierżant Piotr Przygodzki.

REKLAMA

Sprawczyni wypadku doznała obrażeń ciała w postaci ogólnych potłuczeń i została na obserwacji w szpitalu w Końskich. Oboje kierowcy byli trzeźwi. W związku z rażącym złamaniem przepisów ruchu drogowego i z uwagi na to, że kierująca była bardzo młoda zatrzymano jej uprawnienia do prowadzenia pojazdów za pokwitowaniem do czasu ustosunkowania się do sprawy przez sąd. Warto dodać, że 18-latka posiadała prawo jazdy zaledwie od sierpnia.

Zdjęcia (Koneckie Patrole):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *