REKLAMA

Dwa zdarzenia drogowe przed południem w powiecie koneckim. Poszkodowany 68-latek [zdjęcia]

Przed południem w powiecie koneckim doszło do dwóch poważnych zdarzeń drogowych. W gminie Gowarczów dachowała osobowa Dacia. W skutek zderzenia w Stąporkowie jedna osoba trafiła do szpitala. 

REKLAMA

„Około godziny 9:40 między miejscowościami Gowarczów a Morzywół na drodze wojewódzkiej 728 doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że trzeźwa 44-letnia kierująca pojazdem dacia jadąc w kierunku Gowarczowa podczas mijania się z nieznanym pojazdem ciężarowym, który według kierującej z nieustalonych przyczyn zjechał na jej pas ruchu wykonała gwałtowny manewr skrętu kierownicą,  w wyniku którego wpadła w poślizg, a następnie dachowała wjeżdżając pojazdem do przydrożnego rowu” – relacjonuje sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

W dacii znajdowała się także 70-letnia pasażerka. Żadna z osób nie odniosła obrażeń. Na miejscu trwają czynności.

Dacia po dachowaniu w gminie Gowarczów

Drugie zdarzenie drogowe miało miejsce w Stąporkowie na drodze krajowej 42 –„Ze wstępnych ustaleń wynika, że trzeźwy 38-latek kierujący pojazdem audi nie zachował należytej ostrożności w wyniku czego najechał na naczepę pojazdu ciężarowego marki mercedes, którym kierował także trzeźwy 52-latek. 68-letni pasażer z audi został zabrany na konsultację medyczną do szpitala” – mówi sierżant Przygodzka.

Utrudnienia drogowe w Stąporkowie mogą mieć miejsce do około godziny 12:30. Obecnie ruch prowadzony jest tam wahadłowo.

Zdarzenie na drodze krajowej w Stąporkowie

REKLAMA

4 thoughts on “Dwa zdarzenia drogowe przed południem w powiecie koneckim. Poszkodowany 68-latek [zdjęcia]

  1. te światła koło szkoły w Stąporkowie powinny działać na przycisk jak kiedyś było, teraz coś się tam popsuło chyba i samochody stoją a nikt nie przechodzi

  2. Dokładnie te światła należy albo uruchomić na przycisk (tak jak było), albo zdemontować, bo z tego przejścia korzysta ktoś raz na pół godziny i to w dzień, a wieczorami i nocą zmieniają się bez potrzeby.

  3. Czy poprzednicy nie poruszają się dalej niż samo miasto Stąporków. W całej Polsce światła na przejsciach dla pieszych nie działają na przycisk z racji koronawirusa. A to że w godzinach nocnych powinny być wyłączone zgadzam się w 100%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *