REKLAMA

Dwie hale powstają w Końskich bez większych problemów [wideo, zdjęcia]

Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz Hala Widowiskowa przy dawnym gimnazjum przy ulicy Partyzantów powstają obecnie w Końskich. W przypadku tych inwestycji nie ma większych problemów z wykonawcami, a zrealizowanie obiektów nie wydaje się być zagrożone. 

REKLAMA

Wzorowo przebiega przede wszystkim budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich –„Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 jest zaprzeczeniem bardzo powszechnych trudności inwestycyjnych dzisiaj w dobie kryzysu, inflacji i braku materiałów. Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym, a wykonawca podtrzymuje informacje, że skończy tę budowę znacznie przed terminem. Według umowy powinien skończyć ją do końca przyszłego roku, natomiast zadeklarował gotowość do zakończenia prac tak by od początku roku szkolnego 2023/24 dzieci mogły z tej hali korzystać” – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Hala przy SP2 za chwilę będzie miała wieniec i rozpocznie się montaż dachu. Dobre tempo ma także budowa hali widowiskowej przy Koneckim Centrum Kultury. Tam wykonawca ma minimalne opóźnienie, ale obecnie rozpoczynają się też już prace wykończeniowe  –„W zasadzie zakończony jest etap surowej pracy budowlanej. Budynek jest pod dachem. Kończą się prace nad dociepleniem i położeniem elewacji i rozpoczynają się prace wykończeniowe wewnątrz. One mają doprowadzić do tego, że w początku października budynek zostanie zgłoszony do odbioru i będzie mógł być zagospodarowywany”  – tłumaczy burmistrz Obratański.

REKLAMA

Do użytkowania hali widowiskowej jednak jeszcze daleka droga. Obiekt ma służyć koncertom, a do tego potrzebny jest drogi, profesjonalny sprzęt. Jego zakup i montaż gmina Końskie chce zorganizować jako osobne zadanie –„Część pomieszczeń będzie zrobione na gotowo – to jest foyer, klatka schodowa, sale zajęć. Główna sala – teatralno-widowiskowo będzie wymagała jeszcze takiej wisienki na torcie, a więc wyposażenie w niezbędny sprzęt sceniczny, akustykę, wygłuszenia, a więc w to wszystko co uczyni z niej obiekt z prawdziwego zdarzenia” – tłumaczy Obratański.

Za budowę zarówno hali sportowej przy SP 2 Końskie, jak i hali widowiskowej przy ulicy Partyzantów odpowiada firma PERMIR z Kielc.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *