REKLAMA

Dwie kolizje w powiecie na początek weekendu

W sobotę w nocy oraz rano w powiecie koneckim miały miejsce dwie kolizje związane z niedostosowaniem prędkości do panujących warunków. Uczestnicy jednego z wydarzeń trafili do szpitala. 

REKLAMA

Źródło: Marcin Dolatowski/Koneckie Patrole

Pierwsza z kolizji miała miejsce w miejscowości Czerwony Most w gminie Końskie. Trzeźwy kierowca na łuku drogi zjechał na pobocze, po czym uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji.

– „Dziś około godziny 3:00 w nocy w miejscowości Czerwony Most trzeźwy kierujący pojazdem marki BMW na luku drogi nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, w wyniku czego zjechał z drogi i uderzył w plot. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem” – informuje st. sierż. Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

 

Źródło: Marcin Dolatowski/Koneckie Patrole

Kolejne zdarzenie miało miejsce w miejscowości Giełzów w gminie Gowarczów. W tym przypadku kierowca i pasażerka trafili do szpitala.

– „Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że dziś około godz. 7:30 w miejscowości Giełzów trzeźwy 29-latek nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, w wyniku czego na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas, a następnie wjechał w ogrodzenie posesji. W wyniku zdarzenia kierujący oraz jego 23-letnia pasażerka zostali zabrani na konsultację medyczną do szpitala” – informuje Przygodzka.

Przypominamy, że zima przynosi oblodzenia dróg, przez co kierowcy powinni dostosować prędkość do warunków. W naszym powiecie wróciły przymrozki, więc szczególnie niebezpiecznie jest w nocy i rano. Ponadto mandaty za wykroczenia drogowe są teraz o wiele droższe, więc warto zdjąć nogę z gazu.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *