REKLAMA

Dwie remizy z gminy Końskie w remoncie [wideo, zdjęcia]

Dwie strażnice Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Końskie są obecnie w przebudowie. Mowa o siedzibach OSP Dziebałtów oraz OSP Modliszewice. 

REKLAMA

„W przebudowie i rozbudowie mamy dwa budynki Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Końskie. Obydwa to są budynki administrowane, należące do jednostek, które są w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego. To jest Dziebałtów i to są Modliszewice” – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

W Dziebałtowie do strażnicy dobudowany zostanie nowy garaż wraz z klatką schodową i nadbudową nad obiektem –„Tak aby uczynić zadość wymaganiom stawianym dzisiaj w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego. Mianowicie jednostki z tego systemu powinny mieć dwa pomieszczenia garażowe dla ewentualnego przyjęcia dwóch samochodów przeznaczonych do akcji bojowych. Dla OSP w Dziebałtowie to dodatkowo możliwość wykorzystania nadbudówki nad drugim garażem dla potrzeb socjalnych samych druhów, którzy po akcji będą mogli tam się wykąpać, przebrać. Tam będzie możliwość składowania odzieży ochronnej tak by nie przenosić zadań bojowych do domów”  – tłumaczy Obratański.

REKLAMA

W OSP Modliszewice strażnica zakupiona w 2018 roku musi ulec przebudowie. Dotychczas jej garaże były dostosowane do potrzeb firmy transportowej. Po obecnych pracach będą one w pełni spełniać wymogi Straży Pożarnej. Wszystkie roboty mają zakończyć się w ciągu kilku najbliższych tygodni. Za wykonanie rozbudowy w Dziebałtowie oraz przebudowy w Modliszewicach odpowiada firma budowlana Mirosława Kuśmierczyka.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Dwie remizy z gminy Końskie w remoncie [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: OSP Kazanów otrzymało wsparcie od gminy Końskie na utwardzenie nawierzchni przed remizą | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *