REKLAMA

Dwóch tonących w zalewie Antoniów

Dzisiaj w godzinach popołudniowych doszło groźnego zdarzenia w zalewie Antoniów koło Radoszyc. Topiły się tam dwie osoby. Jedna z nich została zabrana do szpitala.

REKLAMA

fot: OSP Ruda Maleniecka

– „Około godziny 14:00 dwóch mężczyzn w wieku około 40 lat wypłynęło na zalew Antoniów rowerem wodnym. Z relacji świadków wynika, że jeden z nich wskoczył do wody i nie wypływał. Drugi mężczyzna wskoczył do wody, by ratować towarzysza i zaczął się topić. Z akcji przeprowadzonej na miejscu przez WOPR obu mężczyzn wyciągnięto z wody. Pierwszemu przywrócono czynności życiowe po reanimacji, po czym został zabrany do szpitala. Drugi z nich przebywał dłuższy czas pod wodą, przyjechała druga karetka. Ciągle trwają prace ratowników medycznych” – informacji udzieliła podkom. Sylwia Sobczyńska – zastępca oficera prasowego KPP w Końskich.

Wiadomo, że mężczyzna, który dłużej przebywał pod wodą był poddawany resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Jeżeli tylko pojawią się nowe informacje z pewnością Państwa poinformujemy. W akcji ratowniczej udział brały również jednostki straży pożarnej: OSP Radoszyce, OSP Wilczkowice i Ruda Maleniecka oraz JRG Końskie.

REKLAMA

Akcję w wodzie prowadzili ratownicy WOPR.

REKLAMA

One thought on “Dwóch tonących w zalewie Antoniów

  1. […] REKLAMA Dwóch tonących w zalewie Antoniów […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *