REKLAMA

Dyrektor Elżbieta Drozd odchodzi na emeryturę. Znana następczyni [zdjęcia]

W środę oficjalnie pożegnano Elżbietę Drozd, dotychczasową dyrektor Zespołu Przedszkolnego nr 1 w Końskich, w skład którego wchodzą Przedszkole nr 1 i Przedszkole nr 5. Miejsce pedagoga odchodzącego na emeryturę zajmie nauczycielka w tej samej placówce Gabriela Adamska. 

REKLAMA

Krótka uroczystość miała miejsce w placówce przy ulicy Księdza Granata. Podopieczni przedszkola zaprezentowali montaż artystyczny związany z powitaniem wakacji, ale i także dziękowali swojej dotychczasowej pani dyrektor. Następnie za dziesięciolecia pracy na rzecz gminnego szkolnictwa Elżbiecie Drozd dziękowali przedstawiciele władzy: burmistrz Krzysztof Obratański, jego zastępca Krzysztof Jasiński oraz Naczelnik Edukacji w Urzędzie Miasta i Gminy Krystyna Milczarek.

REKLAMA

Potem przedstawiono Gabrielę Adamską, która będzie dyrektorem Zespołu Przedszkolnego nr 1 w Końskich począwszy od 1 września.

Elżbieta Drozd przez ostatnie lata była dyrektorem Przedszkola nr 1,  dyrektorem Przedszkola nr 5, wcześniej była też dyrektorem Przedszkola nr 3 oraz wieloletnim nauczycielem w tej ostatniej placówce. Obecnie, jeszcze do końca sierpnia, pełni obowiązki  dyrektor Zespołu Przedszkolnego nr 1 –„Pani Elżbieta podjęła decyzję o odejściu na emeryturę. Gmina ogłosiła konkurs, po pozytywnym rozstrzygnięciu dyrektorem została Gabriela Adamska, nauczyciel Zespołu Przedszkolnego nr 1. Pani Adamska od 1 września obejmie nową dla niej funkcję. Bardzo dziękujemy Elżbiecie Drozd za wiele lat misji edukacyjnej na terenie gminy Końskie” – mówi nam Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz miasta i gminy Końskie, odpowiedzialny za oświatę.

Przebieg kariery zawodowej Elżbiety Drozd:

Od 1984 – 1986 dyrektor Przedszkola nr 4

1986 – 2000 zastępca dyrektora, a później dyrektor w Przedszkolu nr 3

2017 – 2018 – pełniąca obowiązki dyrektora w Przedszkolu nr 1

2020 – obecnie dyrektor zespołu Przedszkolnego nr 1

Zdjęcia (UMiG Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *