REKLAMA

Dyrektor Przybylski o wyroku WSA w sprawie Szpitala

We wrześniu 2020 roku Rada Powiatu w Końskich zdecydowała o niezatwierdzeniu sprawozdania finansowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Końskich, dla którego jest organem założycielskim. Szpital zaskarżył tę decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i ten przyznał mu rację. Teraz Rada Powiatu kieruje sprawę do Naczelnego Sądu Administracyjnego (więcej TUTAJ). O komentarz do tej sprawy poprosiliśmy dyrektora lecznicy w Końskich Wojciecha Przybylskiego. 

REKLAMA

tkn24.pl: Panie dyrektorze co zadziało się w sprawie sprawozdania finansowego szpitala w ostatnich dniach?
Wojciech Przybylski:
Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że nie było podstaw do niezatwierdzenia naszego sprawozdania finansowego przez władze powiatu. Jednocześnie cóż – powiat ma prawo zaskarżyć tę decyzję do Naczelnego Sądu Administracyjnego i to robi.

REKLAMA

tkn24.pl: Co więc będzie działo się dalej z tą sprawą?
W. Przybylski:
Jeżeli NSA podejmie taką samą decyzję jak WSA to będzie to oznaczało, że Rada Powiatu będzie musiała zatwierdzić sprawozdanie finansowe szpitala.

tkn24.pl: Jakie będą dla szpitala kolejne konsekwencje decyzji radnych?
W. Przybylski:
Mówiąc w dużym skrócie organ założycielski powinien pokryć różnicę finansową pomiędzy  amortyzacją a stratą netto, przy czym różnica ta w porównaniu z innymi lecznicami nie jest wysoka lub jeśli tego nie zrobi będzie musiał podjąć decyzję o likwidacji szpitala w Końskich. Tak mówi ustawa o prawie medycznym.

tkn24.pl: Dla Was to raczej nie jest komfortowa sytuacja… 
W. Przybylski: My cierpliwie czekamy. Przede wszystkim ja jako dyrektor szpitala chcę wiedzieć w jakim jesteśmy obecnie stanie prawnym. Jakie mamy perspektywy dalszego działania.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *