REKLAMA

Działacze Lewicy o pracy przed Świętem Pracy w trudnych czasach [wideo]

1 Maja obchodzimy w naszym kraju Święto Pracy. W związku z tym dzień przed w Końskich działacze Nowej Lewicy mówili o problemach rynku pracy w czasach epidemii. Zapowiedzieli też utworzenie lokalnego biura posła Andrzeja Szejny i Nowej Lewicy. 

REKLAMA

Na Targowicy Miejskiej w Końskich specjalny briefing prasowy zorganizowali: szef Nowej Lewicy w powiecie koneckim i lokalnego Nowego Powiatu Robert Plech, Przewodniczący Rady Powiatu Koneckiego Zbigniew Kowalczyk oraz konecki poseł na Sejm RP Andrzej Szejna. Podkreślali oni, że praca to dla Lewicy fundament funkcjonowania Państwa – „To główny cel funkcjonowania i istnienia Lewicy w Polsce. Obrona praw pracowniczych, dbałość o przestrzeganie prawa, dbałość o to by wynagrodzenie minimalne było zabezpieczone na odpowiednim poziomie. Dbałość o jak najniższą stopę bezrobocia. Dzisiaj jesteśmy w takim okresie w Polsce, okresie pandemii gdzie wielu przedsiębiorców, którzy dają pracę zostało bardzo dotkliwie przez chorobę, koronawirusa dotkniętych. Szczególnie finansowo – w Polsce wzrasta bezrobocie. W wielu zakładach pracy wstrzymano produkcję. Usługi, handel zostały ograniczone albo nie ma ich w ogóle. Jako Lewica uważamy, że potrzebna jest tu aktywna rola Państwa, aktywna rola samorządów i polityków. Apelujemy o ochronę miejsc pracy, ochronę wynagrodzenia, bo bez tego gospodarka się nie podniesie tu w Końskich,  województwie i w całej Polsce”  – mówił poseł Szejna.

REKLAMA

Nowa Lewica ma swoje postulaty dotyczące epidemii. Poseł Szejna domaga się między innymi stałego zasiłku dla wszystkich tych, którzy w związku z epidemią utracili swoje źródła dochodu – „To jest między innymi świadczenie kryzysowe – takie, które gwarantuje dochód wszystkim osobom, które czy to straciły pracę, czy źródła dochodu w związku z kryzysem. Bez względu na to na podstawie jakiej umowy działali. Chcemy podniesienia zasiłku dla bezrobotnych. Chcemy skierować więcej środków z rezerwy budżetowej na służbę zdrowia. Zmiana sytuacji gospodarczej jest możliwa po pierwsze poprzez testowanie wszystkich Polaków, którzy są w grupie ryzyka, ale jak najwięcej testów trzeba robić w służbie zdrowia. Następnie trzeba rozsądnie otwierać sektory produkcyjne i usług. Gospodarkę trzeba otwierać krok po kroku, rozsądnie, mądrze i szybko, ale bez zagrożenia życia i zdrowia” 

Na koniec spotkania Szejna wspólnie z lokalnymi działaczami zapowiedział utworzenia biura poselskiego, które pełnić będzie też funkcję biura całej Nowej Lewicy w Końskich – „Planujemy otwarcie biura poselskiego, jednocześnie będzie to biuro Nowej Lewicy. Trwają prace i oczywiście musimy poczekać na bardziej sprzyjające okoliczności by były takie warunki bezpieczeńśtwa, które pozwolą na prawdziwe funkcjonowanie tego biura”  – mówił nam poseł Szejna.

O otwarciu biura i jego funkcjonowaniu poinformujemy Państwa kiedy tylko konkretna data zostanie wyznaczona.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *