REKLAMA

Dzieci wypoczywające w Sielpi odwiedziły konecką komendę [zdjęcia]

W Komendzie Powiatowej Policji w Końskich w środę wizytowały dzieci, które wakacyjny wypoczynek spędzają w Ośrodku Wypoczynkowym w Sielpi. W trakcie spotkania poruszono tematykę związaną z bezpieczeństwem podczas trwających wakacji.

REKLAMA

Dzieciaki zapoznały się z tematyką związaną miedzy innymi z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Szczególną uwagę mundurowi zwrócili na przepisy dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli rowerzystów i pieszych.

REKLAMA

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci tłumaczyli, jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji nad wodą, dodatkowo przypomniano, aby dzieci nie kąpały się na niestrzeżonych akwenach wodnych oraz bez opieki osób dorosłych. Goście koneckiej jednostki mogli również z bliska zobaczyć policyjny motor i radiowóz.

Ponadto, pod czujnym okiem przewodnika psa służbowego, dzieciaki mogły zobaczyć wybrane elementy wyszkolenia psa. Policjanci przypomnieli dzieciakom o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Przy tej okazji goście koneckiej jednostki zostali oprowadzeni po pomieszczeniach dyżurnego, który koordynuje pracę wszystkich policjantów, a także odpowiada za zgłoszenia, które wpływają na numery alarmowe.

Na zakończenie spotkania dzieciaki otrzymały od mundurowych elementy odblaskowe, których zadaniem jest zwiększenie ich widoczności na drodze po zmroku.

Zdjęcia (KPP Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *