REKLAMA

Dzieci z gminy Gowarczów spędzają ferie z CKiAL [wideo, zdjęcia]

Pod hasłem „Twórcze ferie z CKiAL” Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie prowadzi zorganizowane zajęcia dla dzieci ze swojego regionu podczas trwających zimowych ferii. 

REKLAMA

„W zamkniętych zajęciach warsztatowych, które prowadzimy na terenie centrum mamy około 30 uczestników podczas jednego dnia. To będzie się rotacyjnie odbywać. Natomiast mamy też dodatkowe atrakcje wyjazdowe, czy poza samym centrum i tutaj większa ilość osób może wziąć udział. W ten czwartek jest spektakl teatru „Maska” raczej dla młodszych dzieciaków, o 10:00 w sali świetlicowej Szkoły Podstawowej. W piątek jedziemy do Kielc do kina. W przyszłym tygodniu 24 stycznia będzie spektakl dla babć i dziadków, bo jest dzień babci i dziadka. I właśnie teraz nad tym pracujemy, więc jest takie szaleństwo twórczo-teatralne” – opowiada nam Elwira Sibiga, dyrektor CKiAL w gowarczowie.

Przygotowanie spektaklu, którego premiera odbędzie się w Szkole Podstawowej w Gowarczowie  to nie jedyna atrakcja tych ferii z CKiAL. Oprócz Elwiry Sibigi zajęcia prowadzą także instruktorzy: Piotr Zaborowski oraz Małgorzata Gałązka. Nie brakuje więc warsztatów muzycznych oraz plastycznych. Dzieci chętnie biorą także udział w porankach z grami planszowymi, a na zakończenie okresu wolnego od szkoły przewidziana jest wycieczka do stadniny z wszelkimi atrakcjami, które się z tym wiążą.

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *