REKLAMA

Dzieci z rodzin zastępczych dostały tablety [zdjęcia]

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich w związku z realizacją projektu pod nazwą „Zielone światło” zakupiło w lipcu dla dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych 58 tabletów o łącznej wartości ponad 27,5 tysiąca złotych.

REKLAMA

Zakup sprzętu umożliwi rozwój kompetencji cyfrowych u dzieci i młodzieży i ułatwi im dostęp do treści internetowych. Mając na uwadze obecny stan epidemii w naszym kraju ów sprzęt staje się niezbędny do skutecznej realizacji procesu dydaktycznego i umożliwia uczestnictwo w zajęciach szkolnych w trybie online.

REKLAMA

Warto dodać, że wyposażenie wspomnianych wychowanków w tego typu nowoczesny sprzęt tworzy również szansę na wyrównanie różnic ekonomicznych. Gwoli uzupełnienia trzeba poinformować, że w powiecie koneckim w ramach pieczy zastępczej przebywa obecnie 89 wychowanków, z których wielu nie osiągnęło jeszcze wieku szkolnego.

Całość zadania w zakresie realizacji wymienionego projektu pod nazwą „Zielone światło” jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Zdjęcia (Starostwo Powiatowe w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *