REKLAMA

Dzieci z Rudy Białaczowskiej spędziły tydzień z CKiAL [zdjęcia]

Mobilne Wakacyjne Centrum Plenerowe będące wakacyjną inicjatywą Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie w minionym tygodniu stacjonowało w sołectwie Ruda Białaczowska. Od poniedziałku do czwartku najmłodsi mieszkańcy sołectwa brali udział w rozmaitych warsztatach i zajęciach na świeżym powietrzu, a finałowego dnia – w piątek – przygotowano dla nich mnóstwo animacji, zabaw i atrakcji.

REKLAMA

Na uczestników czekały warsztaty animacyjne – eksperymenty z suchym lodem, które zachwyciły obserwatorów. Najmłodsi podczas ostatniego dnia zajęć mogli także wziąć udział w robieniu ogromnych baniek mydlanych czy innych, rozmaitych animacjach. Dzieci tworzyły piniaty, powstało malowane miasteczko z kamieni pn. „Co w trawie piszczy”, był również czas na integrację, zabawy i zajęcia artystyczne. Chętni mogli wziąć udział w warsztatach robieniu latawców.

REKLAMA

Na zakończenie wszyscy wspólnie zasiedli przy ognisku, a następnie rozbito piniatę napełnioną słodyczami.

Przypominamy, że Mobilne Wakacyjne Centrum Plenerowe odwiedza sołectwa w gminie Gowarczów i organizuje w nich kilkudniowe turnusy dla najmłodszych. W związku z sytuacją epidemiczną dyrektor Centrum Kultury Elwira Sibiga prosi o to, by na zajęcia przychodziły jedynie dzieci z sołectw, w których goszczą animatorzy. W tym tygodniu animatorzy przenoszą się do kolejnego sołectwa.

Zdjęcia (CKiAL Gowarczów):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *