REKLAMA

Dzieci z Rudy Malenieckiej posprzątały gminę [zdjęcia]

Dzieci i nauczyciele z Publicznego Przedszkola w Rudzie Malenieckiej oraz z klas 0-8 Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej, z władzami gminy i Nadleśnictwem Radoszyce włączyły się czynnie w 29. Akcję Sprzątania Świata.

REKLAMA

Przedszkolaki, wychowawcy i wójt Rudy Malenieckiej Leszek Kuca podczas Akcji Sprzątania Świata

Jak co roku w trzeci weekend września, w całej Polsce odbywa się po raz 29 z kolei Akcja Sprzątanie Świata. W tym roku termin ten przypadł na 16 – 17 – 18 września. Samorząd Gminy Ruda Maleniecka na czele z wójtem Gminy Leszkiem Kucą, przy współudziale Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Rudzie Malenieckiej, tradycyjnie włączyły się w ten ruch. Tym razem pomagały jednostki współpracujące z gminą: Nadleśnictwo Radoszyce na czele z Nadleśniczym Panem Mateuszem Garbaczem oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Końskich sp. z o. o. na czele z Prezesem Zarządu Waldemarem Pietrasikiem.

REKLAMA

Dzieci i nauczyciele z Publicznego Przedszkola w Rudzie Malenieckiej oraz klasy 0-III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej sprzątały bliską okolicę, a w dalsze tereny udała się starsza grupa uczniów klas IV-VIII. Dwoma dłuższymi ścieżkami po gminie poprowadziło ich Nadleśnictwo Radoszyce. Na koniec pracy rozpalono solidarnie ognisko, były pieczone kiełbaski. śpiewy i słodkie upominki dla każdego uczestnika, gadżety oraz ulotki związane z segregacją odpadów komunalnych. Najmłodszych wójt Leszek Kuca wyróżnił  pamiątkowym dyplomem.

Akcja oprócz praktycznych walorów, że jest czyściej w lasach, na na celu wychowanie w kulturze dbania o naturę i współodpowiedzialności za otoczenie. W imię zasady ,,wszystkie śmieci nasze są” i ,,to co robię, lub nie robię, ma znaczenie”.

Zdjęcia (Gmina Ruda Maleniecka):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *