REKLAMA

Dzieciaki w rolach seniorów! Ferie zimowe z CKiAL w Gowarczowie [wideo, zdjęcia]

W ramach ferii zimowych od poniedziałku do piątku w Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie trwają różnego rodzaju zajęcia artystyczne. Mali uczestnicy biorą udział w warsztatach organizowanych przez Ośrodek Kultury miło i ciekawie spędzając wolny czas, przy okazji rozwijając swoje umiejętności aktorskie, społeczne czy manualne.

REKLAMA

Podczas wtorkowych zajęć odbyła się też edukacyjna prelekcja, prowadzona przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Końskich, którzy uczyli zebranych w jaki sposób bezpiecznie przemieszczać się poza domem – „Dzisiejszy dzień to spotkanie feryjne dla dzieciaków, które tu przychodzą. Mamy dwie grupy, działamy w mniejszej, ograniczonej ilości. Teraz mają takie spotkanie z policjantami, którzy mówią o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych” – mówi Małgorzata Żurawska, instruktor w CKiAL Gowarczów.

REKLAMA

Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie oferuje masę atrakcji w ramach warsztatów artystycznych i nie tylko. Ciekawą inicjatywą okazało się tworzenie wspaniałych laurek czy chociażby niezwykły teatr cieni.

„Zajęcia, które prowadzimy w ramach ferii to przede wszystkim zajęcia warsztatowe. Mieliśmy warsztaty z rzeźbienia w mydle, mieliśmy również warsztaty teatralne, które zakończą nam się w piątek etiudą teatralną z okazji święta Babci i Dziadka i taka też będzie tematyka. Mieliśmy jeszcze warsztaty robienia kartek upominkowych, też z dedykacją, z życzeniami w stronę babć i dziadków. Kontynuujemy prace te związane z drugim tygodniem. Te, które były w pierwszym zaczynały nam się tutaj nakreślać, te wszystkie scenariusze tego, co będziemy robić. Rozłożyliśmy sobie pracę, ponieważ te zajęcia trwają tylko dwie godziny, a realizujemy różne formy, dodatkowo mamy też zajęcia muzyczne, więc tutaj pod spektakl mamy więcej zajęć. Skupiliśmy się teraz bardziej na teatralnych warsztatach, na teatrze cienia. Scenariusz, można się pochwalić, jest na podstawie opowiadań jak te dzieci postrzegają swoich seniorów, swoich dziadków i babcie” – opowiada instruktor CKiAL.

Dzieciaki jak i organizatorzy nie próżnowali, bowiem w ostatnią sobotę 22 stycznia odbył się happening poświęcony Dniu Babci i Dziadka – „W plenerze fotograficznym, ponieważ pogoda nam nie dopisała, ale w budynku Centrum pojawiły się właśnie dzieci przebrane za seniorów – postrzeganie tego jak może wyglądać ta starość. Sesja wypadła bardzo fajnie, w całym budynku zrobiliśmy sobie takie prawdziwe wnętrza i charakteryzację właśnie na tych dziadków” – opowiada Małgorzata Żurawska.

Drugi turnus ferii trwa od poniedziałku do piątku od 24 do 28 stycznia. Maluchy podzielone są na dwie grupy po 10 osób, z czego pierwsza z nich uczestniczy w zajęciach w godzinach od 9:00 do 12:00, a druga, tuż po krótkiej przerwie, od 13:00 do 16:00. Program skierowany jest do dzieci w wieku od 7 do 12 roku życia.

Zdjęcia [źródło: TKN24/CKiAL w Gowarczowie]:

REKLAMA

One thought on “Dzieciaki w rolach seniorów! Ferie zimowe z CKiAL w Gowarczowie [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *