REKLAMA

Dzieciaki z Pomykowa wspólnie z rodzicami i nauczycielami przygotowały wystawę [wideo, zdjęcia]

W ubiegłym tygodniu w Galerii DeK w Miejsko-Gminnym Domu Kultury gościły przedszkolaki z Przedszkola w Pomykowie wraz z nauczycielkami i dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Ewą Szczepanik. Ci goście nie przybyli tam przypadkowo – to autorzy i współautorzy prac plastycznych, jakie powstały w przedszkolu w ramach unijnego projektu „Niby tacy sami, a jednak inni”.

REKLAMA

Maluchom przy wykonaniu prac pomagali i rodzice i nauczyciele. Efekty wspólnej, integrującej pracy można oglądać do końca czerwca w koneckim Domu Kultury. Inicjatywę przedszkola, a przede wszystkim inicjatorki przedsięwzięcia Katarzyny Bocheńskiej bardzo chwalili obecni na wernisażu: wiceburmistrz Krzysztof Jasiński i naczelnik Wydziału Edukacji Krystyna Milczarek. Wiceburmistrz Jasiński wręczył małym artystom pamiątkowe dyplomy podkreślając piękno prac.

O tym, że takowe one są, warto się przekonać oglądając obrazy wykonane różnymi technikami, mówiące o tym, że niezależnie od koloru skóry, niepełnosprawności, czy wyznawanej wiary wszystkie dzieciaki są kochane i wspaniałe. Brawa na zakończenie wernisażu bili nie tylko rodzice, ale i przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek oświatowych.

REKLAMA

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *