REKLAMA

Dziecię nam się narodziło. Jasełka w Stadnickiej Woli [wideo, zdjęcia]

Bardzo tradycyjny przebieg miały jasełka przygotowane przez młodzież ze Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli. Młodzież odwzorowała wydarzenia z Betlejem związane z przyjściem na świat dzieciątka Jezus. 

REKLAMA

Uczniowie Szkoły Podstawowej z klas VI – VII w Stadnickiej Woli pod kierunkiem nauczycielek Iwony Łyczek i Agnieszki Polakowskiej umożliwili gronu pedagogicznemu, koleżankom i kolegom, pracownikom szkoły, rodzicom oraz zaproszonym gościom przeżycie wydarzeń związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Wystawiając jasełka przybliżyli tajemnicę Nocy Betlejemskiej.

Na tle stajenki pojawiły się biblijne postacie związane z przyjściem Boga na świat. Każdy akt zapowiadały Eryka Sierpniak i Wiktoria Samson , które pełniły rolę narratorów. Następnie na scenie pojawiali się uczniowie wcielający się w przeróżne biblijne postacie, a całe przedstawienie podzielono na na IV akty. Poznaliśmy więc Heroda i jego dworzan, historię Maryi oraz Józefa by na koniec wraz z Trzema Królami ukłonić się dzieciątku Jezus.

REKLAMA

Piękną scenografię do przedstawienia zaprojektowała i wykonała Justyna Soja – Sadowska. Przedstawieniu towarzyszyły kolędy intonowane przez szkolny chór, przygotowany przez nauczycielkę muzyki Anetę Karbownik. Przy okazji jasełek całej społeczności szkolnej życzenia złożył dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli Czesław Staciwa oraz proboszcz parafii św. Anny ks. Paweł Wlazło.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *