REKLAMA

Dzień Anioła w Starym Ogólniaku alternatywą dla Halloween [wideo, zdjęcia]

I Liceum Ogólnokształcące w Końskich aspiruje do miana szkoły będącej stolicą wolontariatu… a zarazem dobrej zabawy. Tym razem uczniowie Starego zorganizowali Dzień Anioła by pomóc choremu Szymonkowi.

REKLAMA

To nie pierwszy raz, gdy takie święto odbywa się w tej placówce. Ma ono swój cel związany z indywidualną pomocą, ale i ma nieść pewien przekaz. Inicjatorem działań jest pracujący w szkole ksiądz Jacek Maroszek – „Chcieliśmy wprowadzić taką tradycję w szkole zamiast Halloween. Anioł kojarzy się z radością, życzliwością, szczęściem. Widzimy hasło <<pomagamy>> i my pomagamy i chcemy szukać inicjatyw by pomagać ludziom najbardziej potrzebującym. W zeszłym roku pomagaliśmy chłopcu, który uległ wypadkowi, a jego rodzina miała pożar. Pomagała społeczność szkoły, nauczyciele, uczniowie. W tym roku pomagamy Szymonkowi, który choruje na raka oka, siatkówki. „ – tłumaczył  ksiądz Jacek Maroszek, twórca  akcji.

Przez cały piątek uczniowie I LO byli ubrani na biało, co miało symbolizować anioły. Dodatkowo w szkole odbyła się kwesta, a 1300 złotych które podczas niej zebrano trafi na konto Szymona, który pochodzi z okolic Przysuchy. Uwieńczeniem całej akcji były niezwykle radosne tańce – tak zwana Belgijka oraz Taniec Farmera, pokazujące entuzjazm, ale i zaangażowanie tych młodych ludzi w wolontariat. – „Tańczymy od początku roku, nawet od zeszłego roku. Staramy się jak najczęściej, czasami dwa razy w tygodniu. Wszyscy znają układ i wszyscy się bawią, chętnie się dołączają.” – powiedzieli nam Łukasz Stępień i Iza Popiel, szefowie Samorządu Uczniowskiego.

REKLAMA

Dzień Anioła w I LO 05

Tego dnia to nie była jedyna charytatywna działalność uczniów „Starego”. Część z nich udała się na konecki cmentarz by przed dniem Wszystkich Świętych wysprzątać groby nauczycieli i zapalić im symboliczne znicze. Natomiast bardzo duża część społeczności szkolnej zaangażowana jest w coroczny, duży charytatywny koncert. – „Od tego roku staramy się wdrożyć do naszej szkoły sekcje wolontariatu. Mamy około 60 osób chętnych do pomocy. Cały czas myślimy o różnych działaniach. Natomiast już 9 grudnia mamy koncert charytatywny, to już piąta edycja będzie <<Mikołaj dla każdego>> i już teraz zapraszamy wszystkich na to wydarzenie, a zbieramy dla uczniów z rodzin z trudniejszą sytuacją materialną.” – opowiadają Łukasz i Iza.

„Mikołaj dla każdego” to koncert charytatywny zainicjowany przez nauczycielkę Joannę Stołowską. Towarzyszy mu licytacja różnych gadżetów, a dochód z niego każdego roku liczony w dziesiątkach tysięcy złotych w 100 % przekazywany jest na rzecz potrzebujących uczniów. Jeżeli ktoś z Państwa także chciałby wspomóc uczniów może to zrobić już teraz – przekazując fanty na loterię lub datki. Wystarczy skontaktować się w dowolny sposób z koneckim I Liceum Ogólnokształcącym.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *