REKLAMA

Dzień Bezpiecznego Internetu w Przedszkolu w Stąporkowie [zdjęcia]

Publiczne Przedszkole w Stąporkowie pierwszy raz dołączyło do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Na dzieci czekały ciekawe zajęcia i edukacyjne zabawy.

REKLAMA

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet.

REKLAMA

Publiczne Przedszkole w Stąporkowie po raz pierwszy dołączyło do obchodów tego dnia. „Temat jest ważny, bo dotyczy przedszkolaków, które coraz częściej sięgają po telefony, tablety, czy laptopy” – mówi dyrektor placówki Izabela Woźniak.

Dzieci z grupy Biedroneczki i Smerfy wzięły udział w zajęciach pod hasłem „Bezpieczni w Sieci”, poprowadzonych przez wychowawcę Dorotę Szreder. Przedszkolaki poznały urządzenia, dzięki którym mogą połączyć się z internetem. Dzięki włóczkowej nici próbowały zrozumieć czym jest tzw. sieć. Wykazały się dużą wiedzą na temat wirtualnego świata, zasad korzystania z niego i czerpanych z niego korzyści. Obejrzane bajki edukacyjne z serii „Owce w sieci” – „Bez kożuszka”, „Papla”, „Białe owce” i „Tajemniczy przyjaciel” ukazały dzieciom, że internet niesie ze sobą również różne zagrożenia. Podczas zajęć wykorzystano matę do kodowania. Przedszkolaki wykazały się znajomością liter, zamalowując na „papierowych” klawiaturach komputera litery tworzące dane słowa. Na zakończenie bawiły się przy piosence „Świat realny jest genialny”.

Dzieci z pozostałych grup, mogły zapoznać się ze sprzętem komputerowym z różnych lat, znajdującym się na przygotowanej wystawie oraz wykonały pamiątkowe zdjęcia  w fotobudce „LAPTOP”.

Zdjęcia (archiwum przedszkola):

REKLAMA

Comments are closed.