REKLAMA

Dzień Dziecka w gminie Końskie w czasie epidemii [wideo, zdjęcia]

W gminie Końskie Dzień Dziecka w czasie epidemii odbył się w formule online. Przygotowali go pracownicy Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich. Marzena Kądziela zabrała najmłodszych do Finlandii, krainy Muminków, Studio Piosenki „Solo” prowadzone przez Macieja Lisowskiego wykonało utwór „Góry do góry”, Urszula Nowicka i Małgorzata Pasek zaprezentowały przepis na ciasteczka na słono i na słodko, a na koniec jako klaun wystąpił Aleksander Kopański.

REKLAMA

Dzień Dziecka rozpoczął się o godzinie 10, kiedy to Marzena Kądziela zabrała najmłodszych do Finlandii – krainy Muminków. Była to kolejna odsłona turystycznego alfabetu – tym razem F jak Finlandia. Złożyła dzieciom także serdeczne życzenia z okazji ich święta –„To raj dla żeglarzy, wędkarzy i dzieci… szczególnie tych, które kochają Muminki. Turystyczny alfabet Marzeny Kądzieli F jak Finlandia dedykuję właśnie milusińskim […] Kochani, ode mnie i od Muminków wszystkiego najlepszego!” – mówiła w specjalnym odcinku turystycznego alfabetu Marzena Kądziela.

Dwie godziny później na fanpage’u MGDK Końskie pojawiła się piosenka „Góry do góry” wykonana przez Studio Piosenki „Solo”. Wykonali ją: Martyna Bąk, Kinga Chmielewska, Maja Grabarczyk, Amelia Grochala, Taja Kazimierska, Julia Kowalska, Maria Piec, Alicja Woldańska i Anna Zielińska. Przygotowania, realizacja audio i wideo – Maciej Lisowski.

REKLAMA

Następnie o godzinie 14 instruktorki Urszula Nowicka i Małgorzata Pasek zaprezentowały przepis na różnego rodzaju ciasteczka, zarówno na słodko, jak i na słono – z parówką.

Dzień Dziecka w gminie Końskie zakończył się występem klauna o godzinie 16, w którego wcielił się instruktor teatralny Aleksander Kopański.

Najmłodszym życzenia  za naszym pośrednictwem złożył burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański –„Drogie dzieci, z okazji waszego święta chciałbym wam złożyć najserdeczniejsze życzenia w imieniu władz samorządowych. By wasze dzieciństwo było dalekie od takich zagrożeń, jakie w tym roku przyniosła nam pandemia koronawirusa. By kojarzyły się z uśmiechem i zabawą. By wasza młodość mogła upływać w beztrosce, zabawie i nauce. By nauka przyniosła satysfakcję, zabawa przyniosła przyjaźnie, a życie toczyło się według rytmu wyznaczonego porami roku, a nie zagrożeniami i chorobami. Wszystkiego najlepszego!” – życzy Krzysztof Obratański.

Całość atrakcji przygotowanych przez konecki Dom Kultury znajdziecie na fanpage’u placówki – TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *