REKLAMA

Dzień Kobiet ze sztuką w gminie Gowarczów [wideo, zdjęcia]

W minioną sobotę do Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie przybyło wielu regionalnych artystów, a wszystko to z okazji Dnia Kobiet. Miłośnicy kultury mogli podziwiać wystawę obrazów Katarzyny Sorn i Amatorskiego Ruchu Artystycznego działającego przy CKiAL, a także muzyczne występy Rafała Saka oraz Marcina i Dominiki Wróbel.

REKLAMA

„Spotykamy się już po raz kolejny, można powiedzieć cyklicznie. Przygotowaliśmy taki mały program artystyczny dla pań z terenu naszej gminy. Oczywiście będą też słodkości. Myślę, że paniom w tym roku również będzie się tak podobało jak i w tamtym. Pamiętamy o naszych paniach i dbamy o nie” – mówił nam wójt gminy Gowarczów Stanisław Pacocha.

Na kolejnej edycji Dnia Kobiet w CKiAL w Gowarczowie zgromadzonych gości przywitał Stanisław Pacocha. Wójt złożył również najserdeczniejsze życzenia paniom z okazji ich święta. Na wydarzeniu obecna była także wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Jolanta Pacocha.

REKLAMA

„W tym roku Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie, tak jak w poprzednich latach, skupia się na przybliżeniu postaci twórczych kobiet w regionie […] Dzisiejsza wystawa „Spełnione marzenia” to prace Katarzyny Sorn w różnych technikach malarskich, jak również prace pań działających w Amatorskim Ruchu Artystycznym, którzy działa przy CKiAL” – Elwira Sibiga-Gärtner.

Pierwszym z artystów, który wystąpił na scenie był solista Rafał Sak. Po jego koncercie Katarzyna Sorn opowiadała o obrazach, które zgromadzeni podziwiali na wystawie „Spełnione marzenia”. Artystka doceniła również obrazy pań z Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Zakończeniem artystycznej części wieczoru był recital Marcina i Dominiki Wróbel, którzy prezentowali zarówno swoje autorskie utwory, jak i covery znanych piosenek. Publiczność aktywnie brała udział w koncercie klaskając w rytm utworów, a artyści po każdym z nich nagradzani byli gromkimi brawami.

Na koniec wójt Stanisław Pacocha wręczył wszystkim paniom kwiaty z okazji Dnia Kobiet. Za naszym pośrednictwem złożył im też specjalne życzenia –„W dniu dzisiejszym życzyłbym paniom zdrowia, wytrwałości, wyrozumiałości dla mężczyzn i uśmiechu w tym dniu nie tylko dzisiejszym, ale w każdym dniu w roku”.

Na Dniu Kobiet w Gowarczowie zarówno miłośnicy malarstwa, jak i muzyki bawili się świetnie. A już za rok możemy spodziewać się kolejnej edycji tego wydarzenia organizowanej przez CKiAL i gminę Gowarczów.

Zdjęcia (własne, CKiAL w Gowarczowie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *