REKLAMA

Dzień Nauczyciela w czasie pandemii. Jak przebiegał w szkołach średnich? [zdjęcia]

W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa nie odbyły się powiatowe uroczystości Dnia Edukacji Narodowej. Szkoły działają według specjalnych wytycznych i pod rygorem sanitarnym, przez co nie odbywają się również wewnętrzne wydarzenia na większą skalę. By uczcić Dzień Edukacji Narodowej placówki w powiecie koneckim decydowały się na wydarzenia w małym gronie reprezentantów poszczególnych klas lub audycje za pośrednictwem radiowęzła.

REKLAMA

Ślubowanie klas I w ZSP nr 1 w Końskich.

We wtorek 13 października w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich Dniu Edukacji Narodowej towarzyszyło uroczyste ślubowanie klas pierwszych, w którym udział wzięli reprezentanci klas pierwszych mający najlepsze wyniki w nauce. Młodzież przebywająca w międzyczasie w salach wysłuchała prelekcji przez radiowęzeł, za jego pośrednictwem życzenia złożyli także przedstawiciele samorządu uczniowskiego i rady rodziców. Wydarzeniu towarzyszyły wręczenie nagród wyróżnionym nauczycielom.

Podobnie uroczystości będą wyglądać w II Liceum Ogólnokształcącym w Końskich we wtorek 21 października, w których uczestniczyć będzie po dwóch reprezentantów każdej z klas, łącznie około 30 osób. W wydarzeniu wezmą udział także nauczyciele, którzy będą mogli w tym momencie uczestniczyć. Podobnie jak w „Mechaniku” uroczystość będzie powiązana ze ślubowaniem I klas, jak również przygotowany został spektakl dotyczący Dnia Edukacji Narodowej. Przez dyrektor szkoły Beatę Salatę wyczytane zostaną także nazwiska nagrodzonych i wyróżnionych nauczycieli.

REKLAMA

W uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w ZSP nr 1 w Końskich udział wzięli reprezentanci klas.

W ZSP w Stąporkowie wewnętrzne obchody Dnia Edukacji Narodowej będą wydarzeniem przeznaczonym dla pracowników placówki –„Będziemy mieli małą, wewnętrzną uroczystość w środę 21 października. To będzie spotkanie wszystkich pracowników szkoły. Nauczycielom zostaną wręczone nagrody, powspominamy wycieczki, które odbywały się z okazji Dnia Edukacji Narodowej w minionych latach” – informuje nas Hanna Rzepka, dyrektor ZSP Stąporków.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Baryczy, „Starym Ogólniaku” oraz w ZSP nr 2 w Końskich uczniowie, by się nie gromadzić, wysłuchali audycji przez radiowęzeł. Przeprowadzili ją dyrektorowie szkół, nauczyciele oraz samorządy uczniowskie. Ponadto odczytane zostały nazwiska nagrodzonych uczniów.

Zdjęcia (ZSP nr 1 w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *