REKLAMA

Dzień Papieski z koncertem zespołu 2 plus 1 w Lipie [wideo, zdjęcia]

Dzień Papieski w Lipie w gminie Ruda Maleniecka uświetnił koncert legendarnego, chociaż grającego już w nieoryginalnym składzie zespołu 2 plus 1. Niedzielne wydarzenie to także: msza święta i akademia w wykonaniu miejscowej młodzieży. 

REKLAMA

Obchody Dnia Papieskiego w Lipie organizowane są niezmiennie od kilku lat przez księdza Tomasza Waśkiewicza. Proboszcz parafii poprzez artystyczne wydarzenia chce zgromadzić jak największą publiczność i namówić ją do wspierania Fundacji Nowego Tysiąclecia. Organizacja ta jest swego rodzaju żywym pomnikiem Papieża Polaka Jana Pawła II – fundacja zajmuje się bowiem gromadzeniem środków, a następnie dotowaniem z nich stypendiów dla uzdolnionej młodzieży.

Dzień Papieski w niedzielę w parafii św. Wawrzyńca i św. Katarzyny w Lipie rozpoczął się od mszy świętej w zabytkowym kościele. Następnie lokalna młodzież przedstawiła akademię z elementami nauczania świętego Jana Pawła II. Dzień zakończył koncert grupy 2 plus 1, która obecnie występuje w składzie: Tomasz Kosiarkiewicz – klawisze i wokal, Michał Król – gitara basowa, wokal, Adam Blaszyński – perkusja oraz Urszula Blaszyńska – wokal. Co ciekawe wokalistka zdradziła przybyłym, że często odwiedza parafię w Lipie przyjeżdżając do rodziny mieszkającej w Jakimowicach.

REKLAMA

Na koncert przybyło wielu parafian, ale i mnóstwo gości. Przed sceną w Lipie zasiedli też przedstawiciele władzy: wójt gminy Ruda Maleniecka Leszek Kuca – będący jednocześnie współorganizatorem wydarzenia, jego zastępca Piotr Piec, czy wójt gminy Słupia Konecka Robert Wielgopolan.

Chętni mogli także posilić się słodkościami sprzedawanymi przez parafialną młodzież, czy swojskimi daniami, które przygotowały gospodynie ze Stowarzyszenia Lipianki.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *