REKLAMA

Dzień Ziemi z CKiAL w Gowarczowie

W czwartek 22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi, Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie organizuje akcję pn. „Dobre Praktyki dla Ziemi”. 

REKLAMA

Tego dnia na fanpage’u CKiAL pojawi się cykl filmików i materiałów graficznych z codziennymi dobrymi eko-praktykami dotyczącymi codziennych zakupów, wykorzystania śmieci w kuchni i ogrodzie, czy innego spojrzenia na odzież i modę. Zaproszeni goście podzielą się swoimi ekologiczne praktykami. Zaprezentowane zostaną również inspiracje książkowe z Gminnej Biblioteki Publicznej w Gowarczowie oraz slajdy przypominające jak prawidłowo segregować śmieci. Utworzona zostanie także grupa na facebooku wspierającą lokalną wymianę produktów, dawanie drugiego życia nieużywanym przedmiotom oraz  rodzimych producentów.

REKLAMA

Mieszkańcy gminy również mogą podzielić się swoimi praktycznymi eko-radami na codzienne życie bliżej natury – wystarczy przesłać filmiki lub zdjęcia do 21 kwietnia na skrzynkę mailową [email protected] lub przez fanpage.  22 kwietnia prace zostaną opublikowane, a najciekawsze nagrodzone.

Zdjęcia (archiwum CKiAL w Gowarczowie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *