REKLAMA

Dziewczęta z Dziebałtowa wicemistrzyniami województwa w siatkówce! [zdjęcia]

W ubiegłym tygodniu w hali sportowej w Busku-Zdroju odbył się finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. Znakomicie spisały się siatkarki z Dziebałtowa, które wywalczyły sobie tytuł wicemistrzyń. Trenerem drużyny jest Jan Sroka. 

REKLAMA

REKLAMA

W zawodach wzięło udział 5 szkół: Szkoła Podstawowa nr 3 z Buska, SP Krynki, SP 2 Włoszczowa, SP 25 Kielce oraz Zespół Placówek Oświatowych z Dziebałtowa.  Turniej był rozgrywany systemem każdy z każdym. W pierwszym meczu Dziebałtów pokonał szkołę z Kielc 2:1 (10:25; 25:18; 15:13).  Drugi mecz to także zacięta walka o zwycięstwo ze szkołą z miejscowości Krynki i wygrana naszych dziewcząt 2:1 (25:10; 22:25; 15:9). W trzecim meczu siatkarki z Dziebałtowa pewnie pokonały dziewczyny z Buska 2:0 (25:20; 25:12).

W decydującym meczu o awans na Mistrzostwa Polski Dziebałtów podejmował szkołę z Włoszczowy. Po bardzo wyrównanym boju zwycięską drużyną okazała się szkoła z Włoszczowy. Wynik finału to 0:2 (23:25; 22:25).

Pierwsze trzy zespoły dostały od organizatorów dyplomy, medale i puchary. Najlepsze zawodniczki otrzymały pamiątkowe statuetki, a wśród trzech nominowanych znalazła się Anna Fabicka-Krakowiak z Dziebałtowa.

Dziebałtów wystąpił w składzie: Anna Fabicka-Krakowiak, Maja Sęga, Julia Smołuch, Natalia Gąszcz, Amelia Świercz, Izabela Janus, Julia Kuleta, Paulina Gula. Opiekun: Jan Sroka

Organizatorem zawodów był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *