REKLAMA

Dziewczęta z I LO mistrzyniami województwa w piłkę ręczną [zdjęcia]

W czwartek na parkiecie hali sportowej przy ulicy Stoińskiego rywalizowały dziewczęta ze szkół: I Liceum Ogólnokształcące w Końskich, II Liceum Ogólnokształcące w Końskich oraz II Liceum Ogólnokształcące w Skarżysku-Kaminnej w Finale Wojewódzkich Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży w piłkę ręczną. Zwyciężyły reprezentantki „Starego Ogólniaka”. 

REKLAMA

Zespoły grały system każdy z każdym i w pierwszym meczu mogliśmy oglądać derby powiatu koneckiego. Po wyrównanym meczu lepsze okazały się uczennice z I LO, które pokonały dziewczęta z II Liceum. Kolejny pojedynek rozgrywały II LO w Końskich z II LO w Skarżysku Kamiennej. Zawodniczki z Końskich zdeklasowały rywalki pokonując je aż 17:4. Ostatni mecz również zakończył się wysoką porażką uczennic ze Skarżyska. I LO w Końskich pokonało II LO w Skarżysku-Kamiennej 21:4. W całym turnieju najlepsze okazały się zawodniczki z I Liceum w Końskich, drugie miejsce zajęło II LO w Końskich, a trzecie II LO w Skarżysku-Kamiennej.

REKLAMA

Wyróżniające się zawodniczki:

NATALIA NOWEK – I LO KOŃSKIE

ZWIERZCHOWSKA KATARZYNA – I LO KOŃSKIE

ALEKSANDRA ZBRÓG – II LO KOŃSKIE

ZUZANNA KOPYCKA – II LO SKARŻYSKO KAMIENNA

Nagrody dla drużyn i najlepszych zawodników wręczyli: wicestarosta Powiatu Koneckiego Wiesław Skowron, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukasz Kubka, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Krzysztof Stachera oraz jego zastępca Marcin Wiaderny.

Zdjęcia (konecki.powiat.pl):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *