REKLAMA

Dziewczyny z BRODYwayu. Nowe Koło Gospodyń Wiejskich w regionie

„Dziewczyny z Brodywayu” to nazwa nowego Koła Gospodyń Wiejski założonego w powiecie koneckim. Skupia ono chętnych do działania w kole z miejscowości Brody w gminie Końskie. Inauguracyjnym działaniem gospodyń będzie akcja profilaktyki raka piersi zaplanowana na piątek 12 listopada. 

REKLAMA

Dzień 5 września 2021 roku, na zawsze zapisze się w historii sołectwa Brody. Tego dnia, gospodynie połączyły siły. Efekt? Powstanie Koła Gospodyń Wiejskich, o niebanalnej nazwie, łączącej elementy lokalne i popularny ,,american dream”. ,,Dziewczyny z BRODYwayu” choć dopiero zaczynają, mają mnóstwo ciekawych pomysłów, zmierzających do rozwoju wsi. Obok popisów kulinarnych umiejętności, zapowiadają imprezy integracyjne i pomoc potrzebującym. Jednak koło zrzesza nie tylko panie. Do pomocy zgłaszają się także panowie, a wiek nie gra roli. W tym momencie, grupa liczy 33 osoby, lecz nowych chętnych nie brakuje. Na czele stoi Dorota Krakowiak, jej zastępczynią jest Anna Konopka, skarbnikiem Katarzyna Sobieraj, zaś pomysłodawczynią ciekawej i oryginalnej nazwy, Lidia Kołodziejczyk.

REKLAMA

Najbliższym działaniem nowego koła będzie akcja profilaktyki raka piersi. Już w piątek 12 listopada przy Remizie OSP w Dziebałtowie w godzinach od 10:00 do 16:00 stanie specjalny mammobus, a każda zainteresowania pani będzie mogła wykonać tam badanie pozwalające na wykrycie nowotworu nawet w bardzo wczesnej fazie.

Dzień później, czyli w czwartek 11 listopada „Dziewczyny z BRODYwayu” zapraszają na wspólny marsz z kijkami. Start o godzinie 14:00.

REKLAMA

One thought on “Dziewczyny z BRODYwayu. Nowe Koło Gospodyń Wiejskich w regionie

  1. Pingback: Rajd niepodległościowy Dziewczyn z Brodywayu | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *